Yavru Border Collie Barni’nin Eve Gelişi

Merhabalar, bir süredir Instagram’dan takip edenler bilir ki evimizin yeni bir üyesi var. Artık Yavru Border Collie ’miz Barni bizimle beraber. Bu yazımızda size Yavru Border Collie Barni’nin Eve gelişini anlatacağız. Başlamadan söyleyelim aldığımız en güzel kararsın Barni.

NASIL KARAR VERDİK

Bir köpek sahiplenmeyi uzun yıllardır istiyorduk ancak aynı evde yaşamadığımız için bu kararımızı gerçekleştiremiyorduk. Sonra neden bekliyoruz ki dedik ve araştırmaya başladık. Bu kararımızı alırken sorumluluklarımızın olduğunu biliyorduk hem maddi hem manevi olarak. Önce bunları konuştuk maddi olarak masraflarını karşılayabilir miyiz? Manevi olarak ise onu çok sevip, eğitim verip , gerektiği kadar dışarı çıkartıp vakit ayırabilir miyiz ? Ve hepsi kafamızda netleştiğinde işte evimize bu dünya güzeli geldi. Zaten bu sevgi insana her zorluğu göze aldırıyor.

EVDE İLK GÜN

KAÇ AYLIK GELDİ

Yavru Border Collie ‘miz Barni evimize 2 aylık geldi. 2 Aylıktan küçük yavruların anne ve kardeşlerinden ayrılması doğru bulunmuyor. Onlarla yeterince vakit geçirip, anne sütü içip, kardeşleriyle nasıl oyun oynamasını öğrenmesi gerekiyor ondan sonra kendi hayatına geçebilir. Aynı zamanda gelişimleri için de bu çok önemli bir konu.

NEDEN BORDER COLLIE

Neden bu ırkı seçtik diye sorarsanız bizim yaşam tarzımıza uygun olduğunu düşündük. Medium boy olarak geçiyor, evde beslemek için uygun, tüy dökme problemi mevsimsel haricinde yok ve çok akıllı hemen eğitim alıyor. Yavru Border Collie’miz eve geldiği andan itibaren ona bazı eğitimleri vermeye çalıştık ve şimdi 8 aylıkken görüyorum ki bunları çok güzel bir şekilde uygulamışız. Şu ana kadar genel itaat eğitimini, tuvalet eğitimini ve sosyal sosyalizasyon eğitimini almış yakışıklı bir oğlan ile yaşıyoruz evde. Almış derken tamamını kendimiz önce araştırıp öğrenip sonra Barni’ye öğrettik. Bu eğitimler için çok güzel yurt içinde ve dışında kaynaklar ve YouTube videoları var. Sorunuz olur ise bize yorum üzerinden ya da mail ile iletebilirsiniz ve yardımcı olmaya çalışmaktan mutluluk duyarız.

Bundan sonra tüm deneyimlerimizi yavru Border Collie oğlumuz Barni ile gerçekleştireceğiz. Güncel gelişmeler için bizi Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Barni ile olan videolarımız için YouTube sayfamıza göz atabilirsiniz.

Barni ile ilk tatilimiz olan Fethiye yazımız için TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir