Türkiye’deki Kayak Merkezleri

İstanbul’a yağan 2 cm kar ile yetinmek istemeyenler için Türkiye’deki kayak merkezleri ni toparladık. Yurt dışından kar tatiline Türkiye’ye gelindiğini biliyor muydunuz? Belki bir Alpler’imiz yok ama bizim de güzel dağlarımız var. Hadi başlayalım.

Uludağ / Bursa

İstanbul’a yakınlığı, Batı Anadolu’nun en büyük dağı olması ve 24 pistinin bulunmasıyla ilk akla gelenlerden biri Uludağ. 2543 Mt ile Marmara Bölgesi’nin de en yüksek zirvesidir. Hem yeni başlayanlara hem de profesyonellere hitap eden farklı pistleri mevcut. Günü birlik gidebilir ya da bir çok otel alternatifi ile konaklayabilirsiniz.

Kartepe / Kocaeli

Yine İstanbul’a yakınlardan devam edelim. Türkiye’deki kayak merkezleri arasında yer alan Kartepe çok büyük bir alana sahip olmasa da listeye girmeyi başarıyor. Bunun en önemli nedeni kolay ulaşılabilir olması. 4 adet pist var ve Telesiyej, atv safari turları gibi günü birlik aktivitelere katılabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi / Erzurum

Kış turizimin merkezi diyebileceğimiz bir yere geldik. Palandöken Kayak Merkezi 22 pisti ile kaliteli ve kalın kar yapısıyla yurt içi ve yurt dışı bir çok misafiri kendine çekiyor. Yılın çok uzun bir süresi karın kalkmaması da öne çıkmasında büyük rol oynuyor ve New York Times tarafından en iyi kayak merkezleri arasında gösterilmesi de turistlerin artmasında etken oldu.

Türkiye’deki Kayak Merkezleri / Erzurum

Erciyes Kayak Merkez / Kayseri

Uluslararası standartlara sahip, en çok turist çeken, 33 pisti bulunan Erciyes Kayak Merkezi Türkiye’nin 5. En büyük dağı olarak kış turiziminin öncülerinden. Web sitesini incelerseniz gerçekten sunduğu imkanlar ile ne kadar gelişmiş olduğunu göreceksiniz. Bunun yanı sıra günü birlik ücretsiz girişi bulunmakta. Profesyonel olmayanlar için farklı derecelerde pistleri ile güzel vakit geçirebileceğiniz ve karın tadını çıkartabileceğiniz kayak merkezlerinden bir tanesi.

Türkiye’deki Kayak Merkezleri /Saklıkent Kayak Merkezi / Antalya

Antalya’yı hep sıcağı ve yaz turizmi ile anacak değiliz. Saklıkent Kayak Merkezi bölgede yaşayanlar için güzel bir alternatif. Farklı zorluk derecelerinde pistleri ile Gündüz Kayak, Öğleden Sonra Deniz sloganı ile ilgi çekiyor. Aynı zamanda sıcaklığın en yüksek olduğu kayak merkezi olarak listeye giriyor. Günü birlik giriş ve konaklama imkanı var.

Türkiye’deki Kayak Merkezleri / Antalya

Davraz Kayak Merkezi / Isparta

Türkiye’nin kayak merkezleri sıralamasında güneye gelmişken hemen Antalya’ya yakınlığı ile bilinen Isparta’ya geçiyoruz. Eğirdir Gölü manzarası ile profesyonel ve yeni başlayanlar için uygun farklı pistleri var.

Türkiye’deki Kayak Merkezleri / Kartalkaya Kayak Merkezi / Bolu

Bolu soğuğunda kış turizmi olmazsa olmaz. Sadece gölleri ile değil Kartalkaya Kayak Merkezi ile de oldukça ilgi topluyor Bolu. Alternatifli konaklama imkanı ve 25 pisti ile hem profesyoneller hem yeni başlayanlar kışın tadını çıkartır. Tabi pandemi öncesi kayak sezonunda güzel festivallere de ev sahipliği yapmışlığı var.

Sizin de gidip beğendiğiniz ve eklemek istediğiniz kayak merkezi var ise eğer bize yorum yazabilirsiniz ya da Instagram’dan ulaşabilirsiniz.

Güncel yazılardan haberdar olmak için mail aboneliğine üye olabilirsiniz.

2021 Resmi tatiller yazımız için Tıklayınız

YouTube sayfamız için Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir