Sport Direct’ten Alışveriş Yapma

Aylarca düşündük, bekledik ve sonunda Sport Direct’ten alışveriş yapma ya karar verdik. Herkes bir kere girip Sport Direct’e bakmıştır. Uygun fiyatları görüp sonra “aaa birde buna kargo parası ekleniyor” diyerek vazgeçmiştir. Biz de aynı düşüncedeydik. Fakat bazı ürünler gerçekten Türkiye’ye göre çok uygun oluyor. Bazıları ise gerçekten çok pahalı oluyor. Alacağınız ürünlere kargo parası ve gümrük vergisi de eklenince tabi soğutuyor insanı.

Şimdi Sport Direct’ten alışveriş yapma için en uygun adımları sizin aşağıda sıralayalım.

En Uygun Ürünü Bulun

Ülkemizde ki döviz kurları devamlı bir aşağı bir yukarı çıkıyor. Biz Gelert Hibarnete 400S Bag uyku tulumu almak için araştırmalara girdik. Aynı özelliklerde ki uyku tulumu ülkemizde daha yüksek fiyatlara satıldığı için bu üründe karar kıldık. Ee tabi kullanan bir kaç kişi ile de konuştuk. Gerçekten memnun kalmışlardı. Üstelik fiyatı 24,99 pound.

Tulumlarla beraber ikişer adet Gelert Enamel Mug ve Gelert Enamel Bowl sipariş ettik. İki tane alınca 3Pound kampanyaları olunca bu fırsatı kaçırmadık. Emaye ürünler de bildiğiniz gibi oldukça pahalı artık. Ancak sağlıklı ve kırılma karşıtı olduğu için kullanmayı tercih ediyoruz.

Sport Direct Alışveriş

Sipariş Aşaması

Çok basit bir sistemle ilerliyor. Seçtiğiniz ürünleri sepete at ve satın al şeklinde. Adres kısmını doğru yazmanız bu aşamada çok önemli. Çünkü bütün bilgiler adres ile ilerliyor. Adresinizi Türkçe olarak yazmanız gerekli. Çünkü kargo Türk gümrüğüne geldiği zaman okunabilir bir şekilde olması işi kolaylaştırıyor.

Ödeme yöntemine gelecek olursak. İngiltere’den alışveriş yapıyorsun bir değişik ödeme yöntemi olsun falan bekledik. Öyle olmadı tabi sanki normal bir Türk sitesinden alışveriş yapıyorsun gibi gayet basit bir ödeme ekranı geldi. Kredi kartı ile ödememizi yaptık, bitti. Birde 10 Pound’luk hediye çeki kazandık bir sonra ki alışveriş için.

Sıra kargonun gelmesini beklemeye geldi.

DHL Kargo ve Gümrük İşlemleri

Biz siparişi 13.04.2019 tarihinde verdik, 14’ünde hazır oldu ve 15’inde kargoya teslim edildi. 16.04.2019 sabaha karşı uçak ile İstanbul’a geldi. Oldukça hızlı ve bilgilendirici bir süreçti. Her adım mail ve sms yoluyla bilgi geçildi Sport Direct tarafından. Buraya kadar her şey yolunda ilerliyor.

Sport Direct KDV

Fakat bu işin en önemli tüyosunu şimdi veriyoruz. Normalde kargo geldiği zaman DHL size mail veya sms ile ürünün gümrüğe takıldığı ve işlemleri yapmanız için iletişim kurmanızı istiyor. Onların size ulaşmasını beklemeden, sabah erkenden DHL’i arayıp Komşimento numarası ile kargomuzu sorguladık ve müşteri temsilcisi bize doldurmamız gereken evrakları mail olarak gönderdi. Çok basit doldurması, ad soyad- TC kimlik no ve adresini yazıyorsunuz. Alt kısımda ise aldığınız ürünlerin adetini ve ne olduğunu belirtiyorsunuz. DHL’de ki müşteri temsilcisine gönderiyorsunuz  ve işlemleri başlatıyor.

Aynı günün akşamı DHL KDV bedeli maili geldi. Aldığımız ürünler toplamda 57 Pound tutarında. Ortalama %18 KDV tutarı bedelini online ödeme ile yapınca sizi teslimat ekranına yönlendiriyor. Biz 88 Lira vergi ödedik. Sonraki aşama da ise hangi tarihte gelsin, komşuya teslim edilebilir mi? Gibi kısa bilgileri seçiyorsunuz. Sizin seçtiğiniz bilgiler doğrultusunda ürün size teslim ediliyor. Kargomuz ulaştı, ilk izlenimimiz oldukça olumlu. Paketleme, ürünler tam beklediğimiz ve gördüğümüz gibi. İlk kampımızda uyku tulumlarımızı deneyip onlarla ilgili de yorumlarımızı ayrıca yazacağız.Çadır Nasıl Temizlenir? Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDABir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.