Sonbahar Kampında Dikkat Edilecekler

Sonbahara girmemizle beraber serinleyen havalarla Sonbahar kampları başladı. Ayrıca bizim de en sevdiğimiz zaman gelmiş oldu. Peki Sonbahar Kampında Dikkat Edilecekler nelerdir ? Birlikte göz atıp listeleri kontrol edelim.

Sonbahar Kampında Alınacak Ekipmanlar

Sonbahar kampında dikkat edilecekler in başında ekipmanlar geliyor. Gerek soğuktan korunmak gerekse konfor alanını düşürmemek için eksiklerimizi kontrol edip yola çıkmalıyız.

Artık uyku tulumlarını çıkartma zamanı geldi arkadaşlar. Özellikle geceleri esmeye başladı hele ki Gözde gibi çok üşüyen biriyseniz uyku tulumlarını hemen çadırın yanına koyun.

Mat ya da şişme yatak.Hangisinde rahat ediyorsanız. Mat alacaksanız kalınlığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Çakmak çok önemli bizim bir kez unutmuşluğumuz var. Uzun çakmaklardan olur ise ateşi yakmanız daha rahat olacaktır. Artık geceleri ateş yakıp çayı demleme mevsimi geldi. 

Her ihtimale karşı sıcak su torbası. Uyku tulumuz yoksa muhakkak almalısınız varsa da alın yetersiz geldiği yerde gece içine atabilirsiniz.

Termos / biz her mevsim yanımızda taşıyoruz ama havaların soğumaya başlaması ile sıcak su / sıcak içecek ihtiyacı daha da artıyor. Size de kolaylık sağlayacaktır.

Ocak / ufak gazlı bir ocak yanınızda olmalı. Yağıştan dolayı ateş yakamayabilirsiniz ya da bastıran bir yağmurda ateşiniz sönebilir. Tedbirli olmakta fayda var.

Sonbahar Kampında Dikkat Edilecekler

Sonbahar Kampında Alınacak Kıyafetler

Dikkat edileceklerin ikinci ayağında tabi ki kıyafetler var. Artık yaz günlerinde değiliz. Soğuğa ya da yağmura karşı hazırlıklı olmalıyız.

Polar hırka / kazak. Hafif ve sıcak tutması çok önemli.

Tshirt / gündüz hava sıcaklığı değişebilir, yanınızda tshirt bulundurun.

Kalın ve terletmez çorap , yedekleriyle beraber.

Boyunluk / gerektiğinde kulakları koruması için başa da takılabilir

Gece için kalın ama terletmeyen pijama.

Battaniye / ufakta olsa bir battaniye almakta fayda var, en kötü gece çadırın önünde otururken sarılmayı ben çok seviyorum.

Spor Ayakkabı mı Bot mu ? Biz her zaman spor ayakkabı tercih ediyoruz. Hem botlar ağır oluyor hem de çadıra girip çıkarken, çıkartıp giymesi zahmetli oluyor. Su geçirmez ayakkabı olarak not edelim en iyisi.

Hava Durumu kontrolü

Malum sonbahar kampı dedik. Çok soğuk ya da bir anda sıcak. Artık mevsimlerde şaşırdı. Bunu her kampa gidişinizde alışkanlık haline getirmelisiniz ancak özellikle bahar ve kış kamplarında kesinlikle kontrol etmelisiniz. Buna göre yanınıza yağmur için tente ya da çadırın altına sermek için kalın ekipman almanız gerekir. E sonuçta Sonbahar Kampında Dikkat Edilecekler i sıralıyoruz hava durumu mühim.

Yabani Hayvan Kontrolü

Ve ya odun/çıra bulamayacağınızı düşündüğünüz bir yer ise yanınıza kuru odun almanız gerekir.

Yabani Hayvan Kontrolü

Gideceğiniz yer de yabani hayvan görülmüş mü? Daha önce deneyimleyen var ise hangi hayvan görünmüş önceden bilmenizde fayda var. Peki bunu neden sonbahar kampı için özellikle yazıyoruz ? Çünkü yazın her yer günü birlikçi ya da piknikçi dolu. En kötü yazın kamp yapan insan sayısı daha fazla oluyor. Yaz aylarının bitmesiyle bu hayvanlar aç kalıyor, insanların nerelere geldiğini bildikleri için ortaya çıkmaya başlıyorlar ve siz merkeze daha yakın bile olsanız yanınıza kadar gelebiliyor.

TORKUL GÖLÜ KAMP YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Cunda Adası Kamp Yapılacak Yerler İÇİN TIKLAYINIZ

Son YouTube Videomuz için TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir