Seyahate Çıkarken Unutulmaması Gerekenler

İnsanların streslerini atmaları için özellikle beyaz yakalıların en önemli etkinlik seyahate çıkmaktır. Biz de seyahate çıkmamıza çok az kala aklımızdakileri sizlerle paylaşalım istedik ve seyahate çıkarken unutulmaması gerekenler listesi hazırladık. Bütün yılını yorgunluğunu atmak için çıkılan tatiller öncesi bazı şeyler atlanabilir. Öncelikle seyahate hangi ulaşım aracıyla çıkacağınıza karar vermeniz gerek. Bizim öncelikle tercihimiz kendi arabamız oluyor. Hem yolda olmayı seviyoruz hem de gittiğimiz yerde rahatça dolaşmayı.

Liste Yapın

Tatil planınız kesinleştiğinde ve zaman yaklaştığında sıkışmamak için bir liste yapmanızı öneriyoruz. Yanınıza almanız gereken önemli şeyler. Yolculuk belgeleri. Tatile çıkmadan yapmanız gereken işler. Satın alınması gereken ihtiyaçlar gibi sıralama yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Hava Durumunu Kontrol Etmek

Seyahate çıkarken unutulmaması gerekenler zaman zaman unutulan şeylerden biri hava durumunu kontrol etmek. Özellikle yaz aylarında çıkılan tatillerde nasılsa hava sıcak olacak düşüncesiyle yanımıza almadığımız o hırkalar hep bize akşamları dışarı çıktığımızda keşke olarak geri döner. Seyahate çıkarken unutulmaması gerekenler den biri de hava durumunu kontrol etmek olsun.

Araç İçin Yapılması Gerekenler

 Araç İçin Yapılması Gerekenler

Bizim gibi araç ile yola çıkacaklar kesin ve kesin aracın kontrollerini yaptırması gerekmektedir. Aracın lastikleri, yağ durumu ve motor durumu kesinlikle kontrol ettirilmelidir. Bu işler bildiğiniz gibi biz de Selçuk’ta. Arabanın stepnesine kadar tüm kontrollerimiz tamam.

 Araç İçi Eksik Temini

Yolculuğun daha keyifli geçmesi için bir kaç tane müzik CD’si ya da USB hazırlanmasında fayda var. Radyonun çekmediği yerlerde bunları kullanabilirsiniz. Yolculuk boyunca fazla mola vermek istemiyorsanız yanınıza içecek ve aperatif alabilirsiniz. Bizim termosumuzda sıcak suyumuz, yanında sallama çay, tek içimlik kahve tüm ekipman yola çıkarız. Bu kısımda ben de tabi ki.

Çanta Hazırlanması

 Mola Yerleri

Seyahat ederken mola yerlerinin seçimine dikkat etmelisiniz. Issız yerlerde mola verilmekten kaçınmalısınız. Benzinlikleri ve dinlenme tesislerini tercih edebilirsiniz. Backpakerlar artık bazı benzinlikler güvenli olması için çadır ile gece konaklanmasına izin veriyorlar.

 Çanta Hazırlanması

 Seyahat için çanta hazırlanırken, ilk olarak kişisel bakım ürünlerine önem gösterilmelidir ve ilk olarak diş fırçası, tıraş bıçağı gibi günlük kullanımda ihtiyaç duyulan araçlar çantaya konulmalıdır. Bavul hazırlarken unutulmanası gerekenler yazımıza tıklayabilirsiniz.

 Otel Seçimi

Seyahate çıkarken otel seçmeyi unutmazsınız diye düşünüyoruz. Şaka şaka tabi ki otel seçin diye öneride bulunmayacağız . Deniz ya da doğa tatili yapmak istediğinize önceden karar verip öncelikle tatil bölgesini çekebilirsiniz. Her insanın tatilden beklentisi farklı olduğu için konaklanacak yerin özellikleri belirlenerek kendi durumumuza göre bir yer tercih etmelisiniz. Maddiyat, kahvaltı, pansiyon tipi vb seçenekler göz önünde bulundurularak sıralama yapabilirsiniz.

Uçakta Yanıma Ne Almalıyım

Uçakta Yanıma Ne Almalıyım ?

Yolculuğa uçak ile çıkıyorsanız özellikle uçağa alınmayan eşyalara dikkat edip yanınızda bulundurmayın ki X-Ray den geçerken çöpe gitmesinler.Sıvılar ve jeller için 100 ml’ye kadar izin olduğunu unutmayın. Evet o parfümü yanınızda taşıdığınızı biliyoruz ve çöpe gitmesini istemiyorsanız bu sefer bavula koyun.Tırnak makası , törpü , makas vb ürünlerde yine bavulunuzda olmalı.

Ecza Dolabını Yanıma Almalı Mıyım ?

Sakince yanınıza aldığınız ya başıma bu da gelirse diye doldurduğunuz anneanne ilaç çantasını yere bırakın. Yara bandı, ağrı kesici, sinek ilacı ya da güneş kremi gibi elzem ihtiyaçlarınızı almanız yeterli olacaktır.

Kamp Hakkında Yanlış Bilinenler Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir