Petra Coffee Roasting Co.

Karşımızda kahveye dair yeni lezzetler arayan okurlar görüyoruz.
Size profesyonel Expresso’lardan yani Petra Coffee ’den bahsedeceğiz. Evet yanlış yerde değilsiniz. Bu hafta ki yazımızda size kendinizi Avrupa’da hissettirecek bir mekandan sesleniyoruz.

Americano – Flat White

Efendim bir önce ki yazımızda anlattığımız gibi yeni kafe ve kahve arayışındaydık. Aynı zamanda son zamanlarda evde kahve yapımına merak sardık ve bununla ilgili workshoplar da ararken karşımıza Petra Coffee çıktı. Hadi gidip görelim, birer Americano ve Flat White içmez miyiz diyerek Gayrettepe’de ki şubesinin yolunu tuttuk.

Petra Coffe Gayrettepe

İlk verdiğimiz tepki “bu kalabalık nedir böyle” oldu. Önce sizlere içersinin atmosferinden bahsedelim, sonra lezzete değineceğiz merak etmeyin. Mekana girince yurt dışında bir kafeye girmiş hissettik ilk an. Çünkü açık mutfak, yüksek tavan, sırayla dizilmiş mermer masalar, bir köşede kahve malzemeleri satışı, antika eşyalar gibi sayabileceğimiz birçok şey dikkatimizi çekti. Kalabalıktan yer bulmak bazen biraz zor olabiliyor fakat o kadar çok masa var ki kısa süre içinde yer bulabiliyorsunuz. Bar kısmında oturmakta oldukça keyifli oluyor.

Petra Coffee Gayrettepe

Hadi heyecanlı kısma gelelim ve kahvelerinden bahsedelim. Mutfakta ummualı bir çalışma var. Sanırız ki bunlar en iyi Expresso’ları yapabilmek için. Her kahve için gram gram ölçümler yapılıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk deneyimimiz Americano ve Flat White oldu. Bizim beklentimizi karşıladı. Farklı demleme yöntemlerini tabi ki yapıyorlar. İstediğiniz üzerine kahvenizi Chemex veya Aeropresste demletebilirsiniz. Havaların ısınması ile soğuk kahvelerini de deneyebilirsiniz. Zira biz hemen gidip deneyeceğiz. Kahve fiyatları fiyat performans bakımından gayet uygun. Fakat olumsuz tek bir yönü var ki küçük suyun 5tl olması. İtalya’dan gelen Acqua Panna marka su olması sebebiyle küçük suyun bu fiyata satılması bizi biraz üzdü okurlarımız.

Petra Coffee

Petra Coffee’de Neler Bulabilirsiniz?

Petra Coffee‘de bunların yanı sıra bahsedebileceğimiz bir diğer konu , burada birçok ürünün satışı yapılmakta olması. Kahveler 250 GR çekirdek kahvelerin fiyatı ortalama 55 TL civarı. Evde Cold Brew yapmak için bottle, Chemex veya Aeropress gibi demleme için kahve aksesuarları satın alabiliyorsunuz. Bir diğer bölümde ise seramik ürünler, farklı markaların eşyalarını ve Sinek Sekiz yayın evinin kitaplarını bulabilirsiniz.

Petra Coffee Diğer Şubeleri

Gayrettepe şubesini oldukça sevdik sık sık buradayız artık. Bunun yanı sıra Petra Topağacı, Petra Kioskları, Petra Akmerkez, Kolektif House’ta ve Maslak’ta şubeleri bulunuyor.

HOME BREWING WORKSHOP için web sitesinden ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Espressolab yazımızı okumak için TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir