Otel Mi Kamp Mı ?

Bu yıl nasıl tatil yapacaksınız ya da yaptınız ? Uçup giden Air BNB evlerinin fiyatlarından sonra biz ev kiralamayı geçtik direkt otel mi kamp mı diye soruyoruz. Pandemi Sürerken Otel Tatili Mi Kamp Tatili mi?

Pandemi Sürecinde Otel Tatili

Biliyorsunuz otellerin artık Safe Tourism Certificate alması, hijyenik tüm kurallara uyması, misafir kapasitesini düşürmesi, açık büfe olayına yenilikler getirmesi gerekti. Bu süreçte bunları devam ettirmeleri misafirler varken bir hayli zor olacak. Havuzda ve denizde insanları kontrol etmek, şezlongların hijyeni, restoran alanlarının dizaynı derken insan tatil mi yapacağım bunlarla mı uğraşacağım der mi ? Biz deriz galiba.

Pandemi Sürecinde Kamp

Diğer tarafta kamp alternatifi. Bizim her zaman çok sevdiğimiz bir seçenek ancak onda da kamp tesislerine gitmek ne kadar doğru bilmiyoruz. Ortak wc / duş kullanımı, bazı yerlerde ortak mutfak kullanımı varken riske girmek çok sağlıklı gelmiyor bize. Yine de tek başımıza kamp yapabileceğimiz, doğal alanlara kaçmak fikri mantıklı gibi. Kendi ekipmanlarımız, insanlardan izole, yanımızda götürdüğümüz suyumuz ve etrafa bırakmadığımız çöplerimiz ile güzel bir tatil geçirilebilir.  Zor bir sene geçiriyoruz. Açıkçası maske takmadan, rahat nefes alabildiğimiz bir deniz kenarı ya da orman fikri çok hoşumuza giriyor.

Assos Kamp

KAMPA GİTTİK

Evet , Otel mi kamp mı dedik ama kampa gittik. O yüzden buraya pandemi devam ederken kamp deneyimimizi aktarmaya karar verdik. Ne deneyim ama full dezenfektan dolu. Yola kendi arabamızla çıktık ve yanımıza maske, kolonya, dezenfektan ve bolca ıslak mendil aldık. Ve Assos’a doğru yol aldık. Kendi çadırımızı kurduk, böyle olunca tüm eşyalarımızı da evden getirmiş olduk. Kamp alanında konakladık, ortak wc ve duş kullanmamız gerekti. Ancak gitmeden önce araştırdığımız için çok temiz bir yerdi, devamlı olarak temizlendiği için bir sorunla karşılaşmadık. Ortak mutfağı kullanmadık. Kendi kahve ekipmanlarımızı da yanımızda götürdük. Şezlonglar sabah akşam ve yeni misafir geldikçe dezenfekte edildi. Ayrıca sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için masalar giriş yaptığınızda adınıza ayrılıyor. Gün boyu  herkes kendi masasında oturuyor. Bu şekilde bir nebzede olsa izole bir tatil geçirmeyi başardık.

Kalabalığa girmemeye çalışarak, bu senenin ilk tatilini yapmış olduk. Bize göre otelden daha izoleydi. Siz de bu sene geçirdiğiniz tatil deneyimini bize yorum olarak yazabilirsiniz. Siz de durum nasıldı Otel Tatili Mi Kamp Tatili mi ?

Sonbahar Kampında Dikkat Edilecek yazımız için TIKLAYINIZ

Darlık Barajı Vlog YouTube videomuz için Tıklayınız.

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir