Kulindağ

Kulindağ

Henüz Kulindağ Dağ Evinin üstüne kahvaltı tanımadığımız mekan diye açık yüreklilikle söyleyebiliriz sevgili Devamı Yolda’cılar ve konuyu burada kapatabiliriz. Ama sizin için biraz açalım iyice canınız çeksin kalkın Pazar günü kahvaltıya gidin ama arayıp rezervasyon yaptırın sonra vay efendim bize dediniz ama biz kapıda kaldık yok bekledik demeyin. Ha biz rezervasyon yaptırmadan gittik ama iki kişiydik ve şanslıydık güzel de bir yer bulduk kahvaltımız keyifle yaptık o başka. Ama özellikle grupla gidiyorsanız yer bulma sıkıntısı yaşayabilirisiniz arayın deriz.

kulindağ

Beşiktaş’tan yola çıktığınız da yaklaşık 45 dakika sürüyor. Polonezköy’ün güzel havasını yeşillikler içinize çektiğiniz hoş bir yolu var. Bir yerden sonra daha patikaya dönen bir yola sapıyorsunuz ancak çok uzun sürmüyor. Sonrasında ise doğanın içerisinde oldukça güzel, ahşap, iki katlı, açık ve kapalı alanı bulunan tabi ki açık alanı tercih edilen bir mekan ile karşılaşıyorsunuz.

Kişi başı 50TL’ye gerçek bir açık büfe ile karşılıyorsunuz. Gerçek kelimesinin altını çizmek istiyorum çünkü çeşit, kalite, tatlı-tuzlu ve sıcaklarıyla hakkını veriyor. Özellikle içi Nutella dolu, Alman pastası desek değil kruvasan desek değil nasıl anlatsak o sıcacık haliyle kesildiğinde çikolata akan muhteşem tatlı… Sayfalarca anlatabiliriz ki burada dursak iyi olacak. Kahvaltı 13.30’da sona eriyor uzun bir brunch yapmak isterseniz de geç gitmeye karar verirseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Kulindağ Dağ Evi Otel

Kahvaltının ardından çay kahve ikramı devam ediyor. Ayrıca hemen yukarısında ormandaki yürüyüş yolunda kısa bir gezinti yapabilirsiniz. İkinci bir imkan ise buranın konaklama hizmeti de veriyor olması. Kulindağ Dağ Evi‘nde Farklı ahşap evleri bulunmakta ancak tek gece konaklama kabul etmiyorlar.

Bir Diğer Kahvaltı Yazımız Muhlama Karadeniz Mutfağı Yazımız İçin TIKLAYINIZ

Kulindağ Nerede?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir