Kamp Mutfağı

Kamp mutfağı nedir? Kampta yemek nasıl yapıyoruz, yanımıza neler alıyoruz biraz size bundan bahsetmek istiyoruz. Kampı daha keyifli hale getirmek için mutfak deneyimlerimizi her geçen gün arttırıyoruz ve sizinle de paylaşıyoruz. Kimi zaman piknikteymişiz gibi mangalımızı yakıyor kimi zamansa yemek pişiriyoruz. Aslında hangi şartlarda olduğumuza göre değişiyor. Kampta hazırlayabileceğiniz önerilerimizi hazırlayalım istedik.

Kampta Kahve

Yemekler

Sıcak bir yaz günü ağır akşam yemeklerinden kaçıp hafif bir sandviç hazırlayabilir ya da bir ton balıklı salata hazırlayabilirsiniz, pratik ve besleyici olur. Malzemelerinizi yanınızda yıkanmış ve hazır biçimde götürmeniz kolaylık sağlayacaktır. Ateş yakmak yerine kamp tüpü üzerinde hızlı hazır bakliyatları pişirebilirsiniz. Yanınızda pankek hamuru götürüp sabah kahvaltısını bir anda değiştirebilirsiniz. Yok artık demeyin yapmışlığımız var, çokta güzel oluyor. Yaz dahi olsa gece muhakkak sıcak suyunuz olsun ve içinizi ısıtacak bir şeyler tüketin. Hazır bardak çorbalar oldukça hızlı.

Kampta Marshmallow

Kamp Ateşi

Özellikle bahar ve kış aylarında ateş yakmak önceliğiniz olsun. Ateşiniz varsa her şeyi pişirebilirsiniz. Kenarına patates koyup közleyebilirsiniz. Kendinizi şımartmak için marshmallowları ateşte ısıtabilirsiniz ya da muzun için çikolata koyup ateşin kenarında sıcacık oluncaya kadar bekletip afiyetle yiyebilirsiniz. Yine sıcak suda hazırlanan hazır bakliyatları rahatlıkla pişirebilirsiniz. Ben tenceremi baklagilimi götürür ateşte mis gibi kuru fasulye yaparım diyorsanız o da olur tabi. Hele ki ateş çukuru açıp güveç hazırlarsanız mükemmel.  

Kampta Petito Muz

Sırt çantalı seyahat etmiyorsanız yumurta mutlaka alın yine hem hızlı hem doyurucu bir besin olarak yanınızda bulunmalı.  Sırt çantalı seyahat ediyorsanız konserve ürünleri yanınızda bulundurabilirsiniz.

Kamp yapacağınız yerde içilebilir su kaynağı olup olmadığına önceden mutlaka kontrol edin.

Mutfak Malzemeleri

Kamp mutfağı malzemelerine gelirsek, yanınıza birden fazla şeyde kullanabileceğiniz ürünler alın. Aldığınız tabağı hem kesme tahtası hem yemek yemek için kullanmak gibi. Hızlı su kaynatabileceğiniz kapaklı bir demlik mutlaka alın. Plastik ya da sert mika ürünler, kırılmayacak az yer kaplayan seçimler yapın. Sıcak tutan termos bardaklarınız yanınızda olursa daha kolay olacaktır. Bunun dışında kupaları çok sevsemde hem ağır hem yıkanması gerektiği için sert karton bardakları tercih edebilirsiniz. Ağzı kapaklı bıçaklardan alın, kullanmadığınız zamanlarda muhakkak kapalı tutun ki erzak çantasına attığınızda ya da gece karanlıkta ararken zarar vermesin. Her öğün sonrası muhakkak ürünleri yıkayın bir sonraki sefere hem hazır olur hem koku yapıp hayvanları yanınıza çekmez. Ve en önemlisi çöplerinizi geride bırakmayın.

Sıcak Su Termosu

Yemek hazırlıklarınıza başlarken havanın kararma zamanını göz önünde bulundurup doğada elektriğinizin olmadığını unutmayın.

Keyifli kamplar,Kamp Ekipmanları Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir