Kamp Hakkında Yanlış Bilinenler

Halk arasında kamp hakkında yanlış bilinenler oldukça fazla olunca biz de bir açıklık getirelim dedik. Yola çıkan insanlar artık lüks otellerden çok doğaya yönelmeyi, insanlarla bağ kurmayı, minimal yaşamayı ve kamp yapmayı tercih ediyor. Kamp yapmanın huzuruna ve özgürlüğüne alışansa çok zor bırakıyor. Bazen üşüsen, bazen sıcaktan bunalsanda her kampın tadı başka oluyor. Ormanda tek kaldığında hayvanlardan korunmayı, yan tarafta ateşi tütmeyen birini gördüğünde yardım etmeyi ya da sıcacık bir çayı paylaşmayı öğretiyor kamp. Her seferinde yeni bir şey katıyor insana. En başa döndürüyor seni yani hayatta kalma mücadelesini başlatıyor. Kamp ateşini yakıyorsun, doğayı dinliyorsun, hava kararıyor ve yıldızlar işte şehirden kaçmanın tadı burada başlıyor. Hiç göremediğin yıldızlar bir anda ışığın oluyor, yakınına geliyor ve senin için parlıyor. Konfor alanından uzaklaşmanın hiç bu kadar güzel olabileceğini tahmin eder miydin?

Hadi gelelim kamp hakkında yanlış bilinenlere.

Kamp Yapmak Tehlikelidir

Kamp Yapmak Tehlikelidir

Belki de en yakınlarınızdan en çok duyduğunuz cümlelerden biridir. Ülkemizde gittikçe yaygınlaşan ancak tehlikeli bulunan kamp doğru konum ve ekipmanlarla bir çok ekstrem spordan daha az tehlikelidir. Kampınızı yaptığınız yerin konumu sizler için çok önemli. Yerleşim yerlerinden uzak alanlarda kamp yaparken daha önce kamp yapılmış yerleri tercih etmek daha faydalıdır ve yaban hayvanların olmadığı bölgeler sizler için daha güvenli olacaktır.

Kamp Yapmak Çok Yorucu

Kamp yapmak herhangi bir spor kadar yorucudur ancak sonunda yaşadığınız keyif hiç birinde yoktur. Devamlı insan gücü isteyen aktiviteler ile uğraşıyorsunuz. Yemek yapmak için ateş yakmak, uyuyabilmeniz için çadırınızı kurmak olsun hep birer insan gücüdür. Fakat ateş başında çayınızı kahvenizi keyif ile içtiğiniz zaman hiçbir yorgunluk kalmıyor.

Kampta Aç Kalırsın

En çok duyulan cümlelerle devam ediyoruz. “Ne yiyeceksin oralarda?” Her şeyi yiyebilirsiniz hatta bunun için Kamp Mutfağı yazımıza yönelebilirsiniz. Size şöyle söyleyelim kamp yaparken kiremitte balık yapan mı dersiniz, saç tavada yemek yapanlar mı dersiniz… biz hepsini gördük. Fakat kendimiz ağırlık taşımamak için pratik yemekleri tercih ediyoruz.

Çadır Kurmak Yasaktır

Kamp Yapmak Yasaktır

Kamp yapmak, çadır kurmak, ateş yakmak bir çok milli parkta dahi yasaldır. Özel mülklere ya da tehlike arz eden bölgelere kurmadığınız sürece. Bu konu hepimiz için çok önemli. Yukarıda bahsettiğimiz gibi vahşi yaşam alanında kamp yapmak hepimiz için tehlikeli olabilir. Ee tabi bazı bölgelerde olan yasakları bizde anlayamıyoruz 🙂

Kamp Yapmak Pahalı Bir Aktivitedir

Hangi ürünleri kullandığınıza göre değişir. Sağlam bir çadır alırsanız verdiğiniz paraya değer ve yıllarca kullanabilirsiniz. Çünkü bu ekipmanları bir kere alıyorsunuz ve yıllar boyunca hiç zarar gelmeden kullanabiliyorsunuz. Bir haftalık tatile 5.000TL vermek yerine o paraya kullanabileceğiniz en kaliteli kamp ekipmanlarını alabilirsiniz. Bununla birlikte sadece yazın değil her mevsim tatile gidebilirsiniz. Size şöyle söyleyelim bizim kullandığımız şişme yatağımız 20 sene önce alınmış normal seviyede bir yatak ve hala en güzel şekilde işini görüyor.

Kamp Hakkında Yanlış Bilinenler yazımızdan sonra Çadır Nasıl Temizlenir yazımızı okumak için TIKLAYINIZInstagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDABir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir