Kamp Ekipmanları Fiyatları

Bu hafta ki konumuz, çoğu kişinin şikayet ettiği kamp ekipmanları fiyatları ile ilgili sizlere yardımcı olacak bir küçük tüyo vereceğiz. İlk defa kamp yapacakların aklında hep “kamp ekipmanları çok pahalı, almaya değmez” dediğini duyuyoruz. Aslında pahalı değiller, ne almanız ya da neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerek sadece. Kamp ekipmanları nasıl ucuza alınır, nereden nerede temin edilir, ilk defa kamp yapacakların hangi ekipmanlara ihtiyaçları var konularını inceleyeceğiz.  Lafı çok uzatmadan sizi de sıkmadan hemen konuya girelim.

Hangi Mevsimde Kamp Yapacaksınız?

En önemli konuların başında kampa gideceğiniz mevsim. Çünkü çadır fiyatları ve özellikleri mevsimlere göre değişiklik göstermekte. Yazın kampa gitmeyi düşünüyorsanız 5 mevsim çadır bakmanıza hiç göre yok. 3 mevsim çadırlar tercih edin. 3 mevsim çadırların tenteleri biraz daha incedir ve rüzgara dayanıklılık özelliği biraz daha zayıftır. Yok ben kışın kamp yapacağım, karlı havada ateşimi yakarım diyorsanız biraz kesenin ağzını açacaksınız ve 5 mevsim kaliteli çadır almanızı tavsiye ederiz.

Burada çadır fiyatlarını hem internet alışveriş sitelerinden hem de mağazalardan kontrol etmenizi tavsiye ederiz. En bilindik mağazaya gidip tüm alışverişi yapmak maliyeti arttıracaktır.

Tulum Zorunlu mu?

Tulum fiyatları çadır gibi tulumda mevsimine göre değişiklik göstermektedir. İlk kampınızı yazın yapıyorsanız tuluma ihtiyacınız yok. Aslında bahar aylarının sıcak zamanlarında da kamp yaptığınız yere göre tulum zorunluluğu değişiklik gösterir. Fakat tulumun önemini unutmamalıyız. Ben battaniye ile idare ederim dediğini duyar gibiyiz. İdare etmeyin. Tulum fiyatları pahalı evet. Bir kişilik tulum fiyatları çadırla aynı eş değer fiyatlarda. Tulumu kesinlikle kullanacağınız mevsime göre tercih edin. Bahar ayları için konfor derecesi -10 derecelik tulum almayın. Kışın kamp yapmıyorsanız o kadar pahalı bir tuluma gerek yok.

Tulum için biz sportdirect’ten sipariş verdik. Yurtdışında gelmesi ve vergi olmasına rağmen daha uygun oldu fiyatı.

Gereksiz Ekipman Satın Almayın

Kamp ekipmanları kişiye ve duruma göre değişiklik gösterebilir. Fakat sadece dekor olsun diye ekipman satın almayın. Kullanmayacağınız ekipmanlar size ağırlık yapmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Satın alacağınız ufak tefek ekipmanlar için Eminönü-Karaköy gibi yerlere bakabilir çok daha uygun fiyatlı ürünler satın alabilirsiniz.

Ekipmanlar Mağazadan mı Yok İnternetten mi Alınmalı?

Her şey internette ucuz, mağazada pahalı veya mağazada ucuz, internette pahalı değildir. Araştırma yapın. İndirimleri takip edin. Mağazaların etiket fiyatlarına aldanmayın. Sıkı pazarlıkçı olun. Mağazadan aldığınız malzemeleri rahatlıkla açıp orada deneyebilir veya iade etme durumunda karşınız da direk muhattap birilerini bulabilirsiniz. Ancak bir üst başlıkta da söylediğimiz gibi Eminönü-Karaköy gibi çok fazla alternatifin olduğu yerlerden alışveriş yapabilirsiniz.

Kamp Ekipmanları Fiyatları İkinci El Malzemeler Tercih Edin

Toplum olarak genellikle ikinci el malzemelere güvenmeyiz. Fakat buna alışmamız lazım. 1.000TL’lik çadırı az kullanılmış olarak internette 500’TL ye bulduysanız tabi ki alabilirsiniz. İnternet sitelerinde artık güvenli internet hizmeti olduğu için aldığınızı ürünü inceledikten sonra ödemesini yapabilirsiniz. Özellikle bir kez kamp yapıp kendilerine göre olmadığını anlayan insanlar ürünlerini ikinci el olarak satmaktadır. Letgo, Gittigidiyor gibi internet mağazalarından yorumlara göre alışveriş yapabilirsiniz.

Ee bu gibi tavsiyelerle siz de kamp alışverişini makul fiyatlara yapabilirsiniz. Ayrıca aldığınız ürünleri temiz kullandığınız sürece uzun ömürlü olacaklarından bir kez verdiğiniz fiyata bir çok kez kampta kullanabilirsiniz. Özellikle çadırınızın bakımını yapmanız size çok fayda sağlayacaktır. ÇADIR NASIL TEMİZLENİR yazımızdan bununla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir