Kamp Tavsiyeleri

Karşımızda kamp yapmaya hevesli, bu yazıyı okuyan heyecanlı gözler görüyoruz. O zaman ayrılmayın size çok güzel kamp tavsiyeleri miz olacak ve tecrübelerimizi aktaracağız.

Öncelik olarak hiç ekipmanınız olmadığını düşünerek başlıyoruz. İnstagram’da, Pinterest’te çok güzel kamp fotoğrafları gördünüz ve sizde denemek istediniz. Bazılarınız korkuyor, bazılarınız çok cesaretli. Biz de hiç kamp yapmayan arkadaşlarımızı davet ettiğimiz zaman börtü böcekten, dışarıda uyumaktan korkanlar oluyor. Ama olay öyle değil işte sevgili okurlarımız. Kamp tavsiyeler imizi başlıklar altında aşağıda sizler için sıralardık  ↓

İlk Defa Kampa Gideceğim. Hangi Mevsimde Gitmeyeliz?

Dedik ya ilk defa gideceksiniz. Sizin için Aralık ayınca Abant’ı tavsiye ediyoruz ki biraz üşüyün. Şaka şaka  hadi biraz daha ciddi olalım ve sizi kamptan soğutmayalım.

Bahar ve yaz aylarını tercih edin. Neden mi? İlk defa kamp yapacağınız için bütün ekipmanlarınızın olduğunu düşünmüyoruz. Sıcak havalarda ki kamplar biraz daha eğlenceli oluyor. Ayrıca ısınmakla uğraşmazsınız.

Çilingoz Kamp

Nereye Gitmeliyiz?

İlk defa kamp yapacaksınız, biraz acemilik var. Direk ıssız yerlere veya dağ tepeyi tercih etmeyin. Kamping alanlarını tercih edin. Hem sizin için kamp yapmayı kolaylaştıracak bir alana sahip olursunuz. Çadırınızı kuracak düz bir alanı rahatlıkla bulursunuz. Yemeklerinizi pişireceğiniz ortak mutfağınız, buzdolabınız ve tuvalet banyonuz olur. Yardım alabileceğiniz başka kamp severler ile de yan yana olursunuz.

Gereksiz Eşya Götürmeyin

Biz ne götüreceğiz diye düşünüyorsunuz ve sonra bütün evi toplayıp götürüyorsunuz. Yapmayın, evdeki mutfağınız evde kalsın. Sadece kullanacağınız minimal eşyaları götürün. Kaç gün kalacaksınız yanınıza o kadar kıyafet alın. Kişi sayısına göre mutfak malzemelerinizi yanına alın. Hafif ve plastik ürünler tercih edin. Konfordan çok kullanışlı ürünler seçin.

Torkul Göleti Çadır

Çadır Kullanımı

Kamp tavsiyeleri mizden biri de çadır kullanımı. İyi ya da kötü çadırınız olduğunu düşünelim. Eviniz gibi düşünün, evinizin kapısını nasıl açık bırakmıyorsanız çadırında kapısını açık bırakmayın. Sonuçta doğadasınız, içine piton olsun kobra yılanı olsun hatta ve hatta dinazor bile girebilir maazallah. Ama siz yine de sinek ve küçük böcekler için kapılarını her zaman kapalı tutun ve çadırınızı sabahları biraz havalandırın. Ne kadar havalandırma penceresi olsa da yetmeyebiliyor.

Yerde Yatmak  Zor mu Geliyor?

Başlık ucuz televizyon reklamları gibi olmadı mı sizce? Konumuz reklam değil.

Çoğu kişi matta yatmaktan şikayet ediyor. Yerde yatıyormuş gibi sert oluyor diyorlar. Evet bir bakımdan doğru diyorlar. Mat daha çok sizin yer ile aranızda ki ısı yalıtımını sağlar. Size yatak konforu vermez. Eğer rahatsız oluyorsanız size şişme yatak  tavsiye ediyoruz. Günümüz teknolojilerinde şişme yataklar çok konforlu hale gelmiş durumda. Ev gibi rahat ve huzurlu uyumak istiyorsanız şişme yatak tercih edebilirsiniz.

Kamp Yemeği

Hemen ben yemek yapacağım diye endişelenmeyin. Doğadayız diye aç kalacak değiliz. En kolayı ateş üzerinde ızgara yapmak. Kahvaltılık malzemeler götürebilirsiniz. Hazır bardak çorbalar her mevsim çok işinize yarayacaktır. Ayrıca bir diğer kamp tavsiyeleri nden Kamp Mutfağı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kamp Mutfağı

Bunları Yanınıza Almayı Unutmayın;

El Feneri

Islak mendil – tuvalet kağıdı- sabun

Yazın gidiyorsanız güneş kremi

Böcek-sinek kovucu sprey

Sıcak ve soğuk su saklayabileceğiniz matara veya termos

Powerbank

Çöp poşeti (çöplerimizi doğa da bırakmıyoruz)

Battaniye

Su ısıtabileceğiniz bir demlik

Çakmak yada kibritInstagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDABir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir