Gökçeada’da Kamp Yapılacak Yerler

Gökçeada’da Kamp Yapılacak Yerler

Gökçeada sahilleri genel olarak kamp yapmaya ve denize girmeye oldukça elverişli. Biz de sizler için Gökçeada’da kamp yapılacak yerler i derlerdik.

1.Aydıncık Plajı

Gökçeada’da kamp yapılacak yerler sıralamasının başında Aydıncık plajı yer alıyor. Adanın rüzgar sörfü yapılan meşhur plajı. Burada ücretli ya da ücretsiz kamp yapılacak yerler birden fazla mevcut.

Tesisler dışında yapılan kamp yerlerinde duş ve tuvalet sorunu yaşayabilirsiniz. Beachlerin kabin ve duşlarını kullanabilirsiniz.

Biz ücretli kamp alanında kalmayı tercih ettik.  Aydıncık plajının en uygun kamp yeri Çelik Sorfing.

Kişi başı 15TL tuvalet, duş ve mutfak imkanı mevcut. Karavan ve çadır kurulum alanları var. Restoran ve kafesi mevcut. Burada kendinizi yurtdışında gibi hissedebilirsiniz. Çünkü kalanların %80’i karavanları ile gelen Bulgar ve Roman vatandaşlar.

Gökçeada Aydıncık Plajı

2.Uğurlu Köyü – Gizli Liman

Sıralamamıza Türkiye’nin en batısı olan Uğurlu ile devam ediyoruz. Gökçeada’da ormanlık alanda kamp yapılacak tek yer olması kampçıların dikkatini fazlası ile Uğurlu’ya çekiyor. Burada kamp yapmak tamamen ücretsiz. Tesis yok.  Duş ve tuvalet sahildeki işletmelerden ücret karşılığında kullanabiliyorsunuz. Uğurlu Köy’ü merkeze en uzak köylerden biri, burada kamp atacaklar yakın olduğu için yemek ihtiyacını her gün kurulan köy pazarından sağlayabilirsiniz.

Şunu da belirtmekte fayda var; Türkiye’nin en batısı olduğu için telefon operatörleri Yunan hattına bağlanabiliyor veya çekmeyebiliyor.

Gökçeada Uğurlu Koyu

3.Yıldız Koy Milli Parkı

Adanın en güzel denize sahip koyu. Burada ücretli kamp yapabileceğiniz tek bir tesis mevcut. Ancak sahilde ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Sahilde ağaçlık veya gölgelik yer olmadığı için tamamen güneşte kalıyor olmanız eksi tek eksi yönü olabilir. Umuma açık tuvalet mevcut ama kötü durumda olduğu için kullanmaya pek müsait değil. Aynı zamanda su altı milli parkı olduğu için şnorkel ile dalışa uygun, çok keyifli fotoğraflar çekebilirsiniz. Buranın artı yönlerinden biri ise kaleye yürüyerek 5 dakika mesafede olması.

Gökçeada Kefaloz Plajı

4.Kefaloz Plajı

Gelelim Gökçeada’da kamp yapılacak yerler in son sırasında yer alan Kefaloz’a. Adanın en rüzgarlı bölgesi. Burası kite sörf yapmaya müsait fakat denize girmeye müsait değil. Aşırı dalga ve sörf yapanlardan dolayı denize girmek tehlikeli. Burada kamp tamamen ücretsiz. Tesis yok. Sizinle beraber karavanlarda kamp yapıyor. Aynı zamanda kafesi olan bir sörf okulu mevcut. Sadece sörf yapmaya geliyorsanız oldukça keyifli.

Sizler için koylarda kamp imkanlarını sıraladık bunların dışında belirttiğimiz gibi adanın genel olarak sahilleri kampa ve denize girmeye elverişli. Beğendiğiniz bir sahilde de tesise ihtiyacımız yok derseniz kamp atabilirsiniz. Belki size keçiler bile eşlik edebilir.

2019 Güncelleme: Ada genelinde kamp yapmak yasaklandı. Jandarma tarafından para cezası uygulanmakta. Sadece ücretli kamp alanlarında kamp yapılmasına izin veriliyor. Maalesef üzücü bir olaydan dolayı böyle bir karar alınmış.

Gökçeada Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gökçeada’da Neler Yenir? Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir