Gittiğimiz En İyi Kamp Yerleri

Biz yine kampa gidemez olduk ama sizin için gittiğimiz en iyi kamp yerleri sıralaması yaptık. Çünkü bu yazıyı yazdığımız sıralarda yaz tatili için planlarımızı yapıyoruz. Ayrıca devamlılığı olan bir yazı olmasını planlıyoruz, gittiğimiz kamp yerleri arttıkça bu yazıyı güncelleyeceğiz. Ya da bir gittiğimiz yere ikinci kez gidip olumlu /olumsuz bir değişiklik görürsek bu sıralamada değiştireceğiz. Sizler de gittiğiniz bir yeri bu sıralamada görmek isterseniz bize yorum yazabilir, mail atabilir ya da DM’den yürüyebilirsiniz.

Şimdi gittiğimiz en iyi kamp yerleri sıralamasına geçebiliriz;

1 – Sülüklü Göl

İlk kamp deneyimimiz olan Sülüklü Göl birinci sırayı alıyor. Doğa ile baş başa kaldığımız, korku dolu bir gece geçirdiğimiz şahane bir kamp deneyimimizdi. Sülüklü Göl’ün birinci sırada olmasının en büyük nedeni tabi ki doğal güzelliği ve kendinizi bulutların üzerinde hissetmeniz. Sülüklü Göl maceramızın tamamı için TIKLAYINIZ

2 – İğneada Longoz Ormanları

İğneada Longoz Ormanları İstanbul’a yakın oluşu, doğallığının bozulmamış oluşu ve beş farklı gölü ile kamp yapacak alan alternatifinin fazla olduğu favori kamp yerlerimizden bir tanesi. Ülkemizin sayılı longoz ormanlarının arasında olduğu için koruma ve temizlik konusunda çok hassas olmaları bizi çok etkilemişti. İğneada Longoz Ormanları yazımızı BURADAN okuyabilir. Aşağıda ki videodan kısa bir fikir sahibi olabilirsiniz.

3 – Torkul Gölü

Torkul Gölü kampımız, 1250m rakımda doğa ile tamamen baş başa kaldığımız noktalardan bir tanesiydi. Tesisin olmadığı ve telefonların çekmediği yani huzurlu bir kamp geçirebileceğiniz lokasyon. Temizlik konusunda hüsrana uğrasakta doğanın bunda hiçbir suçunun olmadığı, insanlarınsa asla bilinçlenmediği bir konu olduğunu söyleyip burada kapatıyoruz.  Torkul Gölü Kamp yazımızı BURADAN okuyabilir. Aşağıdan kısa videomuzu izleyebilirsiniz.

4 – Şile Sahil Kamp

İstanbul’un yanı başında, orman içerisinde kendi çadırınızı kurup ya da bungolov evlerde konaklayabileceğiniz ve gördüğümüz en temiz kamp tuvalet/duşuna sahip tesis. Denize yakınlığı, verdikleri hizmet ve fiyat olarak bizim için beklentimizin üstünde bir kamp tesisi deneyimi yaşattı. Şile Sahil Kamp ile ilgili yazımız bulunmamakta ama gittiğiniz zaman pişman olmayacaksınız.

Şile Sahil Kamp

5 – Kömürlü Limanı

Saroz’un buz gibi denizine girmek istiyorsanız, scuba diving yapmak istiyorsanız sizlere Kömürlü Limanını tavsiye ediyoruz. Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde pek bilinmeyen koylarından biri. Bu alan öncesinde ücretsizdi fakat ikinci defa gidişimizde özelleştiriliğ tesis oluşu ve tesis dışında kamp yapılamayışı bizi biraz üzmüş olsa da temizlik ve imkan konusunda oldukça güzeldi. Kömürlü Limanı kamp deneyimimize ulaşmak için TIKLAYINIZ.

6 – Gökçeada Aydıncık Plajı

Gökçeada bizim çok sevdiğimiz tatil yerlerinden başında geliyor, Aydıncık Plajı ise buradaki bizim için en iyi kamp yerlerinden birincisi. Burada birbirinden farklı tesisler bunuyor, duş /wc, tente ve plaj imkanı sunuluyor. Denize yakınlığı, kite surf ve wind surf deneyimleme imkanları ile kalbimizi kazandı. Gökçeada Kamp Yerleri yazımızı okumak ve Gökçeada’daki diğer kamp alanları hakkında bilgi edinmek için TIKTIK.

7 – Darlık Barajı

İstanbul’un hemen yanı başında olması sebebi ile yoğun ilgi gören, günü birlikçilerin kampçıların uğrak yeri. İstanbul’dan bir saat gibi kısa sürede ulaşımın olduğu. İster baraj kenarında isterse ormanlık alanda çadır kurabileceğiniz baraj gölü. Hadi hemen yazımıza TIKLAYIP Darlık Barjı Kamp yazımıza ulaşın. Okumakla uğraşamam diyenler, Darlık Barajı Vlog videomuza ulaşabilir.

NOT : Assos Club Beyaz, Türkiye de Glamping tarzı hizmet veren,  kamp yapamasakta çadır ve bungolov evleriyle en sevdiğimiz konaklama yeri olarak burada yer almasını kalpten istediğimiz bir işletme.

Assos Club Beyaz

Kamp Yazılarımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir