Fethiye Kamp Yapılacak Yerler

Uzun bir süre sonra kamp yeri önerileri ile tekrardan karşınızdayız. Fethiye Kamp Yapılacak Yerler i sizin için sıralıyoruz. Biliyorsunuz geçen sen karavan ile gezmiştik. Bu sene yanımızda Barni olduğu için karavan ya da çadırda değil evde kaldık. Ama kamp yapılacak yerleri de araştırdık.

Kabak Koyu Kamp

Kabak Koyu’nda kamp yapılacak ücretli kamp alanlarının sayısı oldukça fazlaydı. Sonra birkaç yıldır Faralya ve Kabak Koyu sosyal medyada çok fazla popüler hale gelmiş durumda. Fakat gecen sene karavanla gitmemize rağmen hüsrana uğrayıp bu sene tekrardan bir şans vermek istedik. Fakat yine kabak tadı verdi.

Fethiye merkezden ücretli servisler ile yolun bir bölümüne kadar ulaşım sağlanabiliyor. Sahile inmek için tekrardan servislere binmeniz gerekmektedir. Yol üzerinde Kabak Koyu’nda çadır kampı yapabileceğiniz işletme ve marketleri görebiliyorsunuz. Ayrıca birçok bungalov ev de mevcut. Bungalov evlerin fiyatları Haziran ayında ortalama 450-500 civarındaydı. Kendi çadırınız ile kalmak isterseniz fiyatlar geceliği 50-100 TL’den başlıyor. Yol üzerindeki marketler küçük işletmeler olduğu için yeme-içme alışverişinizi merkez bir yerde yapmanızı tavsiye ederiz. Bu işletmelerde konakladığınızda denizde 5-10dk yürümeniz gerekmektedir.

Kabak Koyuna kendi özel aracınız ile inmeniz ne yazık ki yasak.

İşletme dışında çadır kurmak yasak ve ormanlık alanlara özel mülk tabelası koyup tel çekmişler.

Telefon çekiyor.

Fethiye’de Kamp Yapılacak Yerler – KABAK KOYU

Gemile Koyu Kamp

Fethiye kamp yapılacak yerler sıralamasında beğendiğimiz en güzel koyu diyebiliriz. Fethiye merkezden toplu taşıma ile ortalama 1 saatte varabiliyorsunuz. Gemirler Koyu mu Gemile Koyu mu kararsız kalsakta biz tabelalara güvenip Gemile diyoruz. Gemile Koyu komple özel bir işletme olduğu için girişte araç bası ücret ödemeniz gerekmektedir. Araç girişi 35 TL. İçeride ayrıca çadır için ücret ödüyorsunuz. Arkanız ormanlık önünüz plaj bir ortam sizi bekliyor. Ağaçların altına çadır kurabilirsiniz. Gemile koyunda şezlong – şemsiye kiralayabilirsiniz. Ya da kendi sandalye ve şemsiyenizi kurabilirsiniz. Oldukça büyük bir alan mevcut. Restoran da yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca ufak bir bakkal mevcut işletmede, buradan eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Özel tekneler ile su sporları yapabilirsiniz.

Ayrıca deniz taksiler çevredeki yaşam olmayan adalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Biz gitmedik ama içimizde kaldı. Siz giderseniz bizim yerimize de gezin 🙂

WC- DUŞ-KABİN mevcut. Hem de telefon çekiyor.

Fethiye Gemile Koyu

Ölüdeniz Kamp

Ölüdeniz bir kısmı Belcekız Halk Plajı bir kısmı ise tabiat parkı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Belcekız halka açık, istediğiniz gibi şemsiyenizi kurabileceğiniz ya da mevcut işletmelerden kiralayabileceğiniz bir alan. Burada çadırda kurabilirsiniz ama başınıza güneş geçme ihtimali çok yüksek. Tabiat Parkı sınırlarında ise kamp yapabileceğiniz özel işletmeler mevcut. Birkaç tanesi çok tepede olduğu için görmeye çıkamadık. Geçen sene de karavan ile o yollara girememiştik.

Ayrıca Tabiat Parkı girişi de ücretli.

Çalış Plajı Kamp

Çalış Plajı’nda ücretli kamp yapmak mümkün. Gecen sene karavanla Kabak Koyun’da kalamadan dönerken Çalış plajında kamp yapmıştık. Çalış plajı Türkiye’nin en güzel gün batımının yaşandığı bölgelerden bir tanesi. Kamp alanları denize sıfır denebilecek şekilde yakın kurulmuştu. Hatta sıfır diyelim artık 🙂 Çalış plajında market ve alışveriş yapabileceğiniz işletmeler çok fazla.  Hem merkezde olup hem çadır kurmak isterseniz bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Fethiye Kamp Yapılacak YerlerKaraot Plajı Kamp

Karaot Plajı son bir senede belediye tarafından açılmış güzel bir koy. Sol tarafı işletme sağ tarafı halk plajı. Sağ tarafta kamp yapmak için işletme bulunmamaktadır. Sol taraftaki işletmeden ise şezlong – şemsiye kiralayabilirsiniz. Açıkçası burası bizim çok hoşumuza gitti. Çünkü Karaot Plajı’nında bu kadar güzel olmasının sebebi bölgeye inşaat yapılmamış olması. Fethiye kamp yapılacak yerler arasında ücretsiz olarak kalınabilecek ve henüz keşfedilmemiş güzel bir alan bulduk.

Karaot plajı kamp için plajın arkasında ağaçlık alan bulunduğu için çadır ve karavan için ağaçlık alanları da tercih edebilirsiniz. Bu sebeple kalacak yerimizde olmasaydı burada kamp yapmayı tercih ederdik 🙂

Katrancı Koyu Kamp

Katrancı Koyu’nda iki plaj mevcut, biri tabiat parkı. Bizim yanımızda Barni olduğu için bizi tabiat parkına almadılar. Kamp yapmanız için ikinci koyu tercih etmeniz gerekiyor. İlk koy gün sonuna doğru kapatılmaktadır. Buradaki ikinci koy ise çadır ve karavancılar için ayrılmış durumdadır. Katrancı koyunda kamp ücretleri çadır için kişi başı ücret alınmaktadır. Karavan için ise park yeri ücret alınmakta.

Büyük Samanlık Koyu Kamp

Fetiye’nin çok güzel koylarını keşfettik bu gezimizde. Fethiye merkezden gidilen peşi sıra denize girebileceğini koylar mevcut, bir sonraki yazımızda bunu anlatalım. Büyük Boncuklu Koyu da bunlardan biri. Burada bir işletme ve ücretsiz olmak üzere iki koy mevcut. Buradaki ücretli alan plaj ve piknik için ayrılmış durumdaydı. Ayrıca ücretsiz koyda kamp yapamayacağınıza dair herhangi bir ibare yok. Deniz de çok berraktı, eğer yanınızda ihtiyaçlarınız var ise burada sakin bir kamp geçirebilirsiniz. Bununla beraber karavan için yollar çok dar ve deniz kenarına inmek mümkün değil. İşletme ve market yok. Hem de telefon çekiyor.

Fethiye Kamp Yapılacak Yerler

Gördüğünüz gibi Fetiye kamp yapılacak yerler ücretli ve ücretsiz birçok alan mevcut. Hem doğal güzellikleri hem denizi olan bu şehir tatil, kamp ve ya karavan ile gezmek için çok uygun.

KARAVANLA FETHİYE YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

KARAVANLA ANTALYA YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

YOUTUBE FETHİYE KELEBEKLER VADİSİ VİEDOMUZ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir