Feriköy Antika Pazarı

Feriköy Antika Pazarı

Feriköy ’de bir otoparkın alt katında yarı açık yarı kapalı sırayla kurulmuş Feriköy Antika Pazarı bir sürü stand ve aradığınız aramadığını ne varsa.. İnsan kendini kaybediyor. Oyuncakçılarda kendinizi çocukluğunuzun da ötesine götürüyor. Tren raylarını hemen eve götürüp kurasınız geliyor. Oyuncak arabaların arasında kayboluyorsunuz. Sadece oyuncak değil porselen, kıyafet , takı, araba parçaları, ev eşyaları, bavullar, müzik aletleri ve daha nicesi Feriköy Antika Pazarı ‘nda..
Feriköy Antikacılar Pazarı
Vintage pirinç , bakır parçalarda bulabilirsiniz gayet uyguna ikinci el ürünler de bulabilirsiniz. Feriköy Antika Pazarı ‘nda cebinize ve zevkinize göre muhakkak bir ürün evinizin bir köşesini süsleyecektir. Aydınlatmalar yine aklınızda olacak ürünlerden.

Feriköy Antika Pazarı ‘nda fiyatlar nasıl ?

Eski, yeni ,modern , el yapımı nasıl isterseniz fiyatları da ona göre değişiyor. Müzik aletlerinin aydınlatmaya dönüştüğü bir stand bulabilirsiniz, oldukça orjinal ürünler, ortalama 300 TL. Mutfak eşyaları, porselen yemek takımları, kahve ve çay takımları..  Yılbaşı üzeri olduğu için şu an eski yılbaşı oyuncakları, çam süsleri, geyik motifleri bulabilirsiniz. Ayrıca benim en beğendiğim standlardan biri de broşların olduğu klasik takılar. Broşların fiyatı tahmin ediyorsunuz ki değişiyor 50 + diyebiliriz. Aile büyüklerine broş çocuklara ve çocuk kalanlara eski oyuncaklar yani yılbaşı  hediyeleriniz de burada olabilir. Tabii bunların hepsi vintage’a ne kadar meraklı olduğunuza bağlı. Ayrıca pazarı müzik eşliğinde geziyorsunuz, plakçılar kendini gösteriyor. Eski şarkılara eşlik ederek keyfini çıkartıyorsunuz. Aradığınız plağı bulabileceğinize inanıyoruz. Bunun yanında ses sitemlerini de görmüş oluyoruz tabii, ev ve araba için modern parçalarla beraber pikap arıyorsanız fırsatını burada yakalayabilirsiniz. Plak fiyatları ortalama 20 TL.  Zira saat meraklısıysanız yine evinize göre bir tane bulabilirsiniz, anneanne evindeki kocaman guguklu saatten , saat başı gonglayan duvar saatine kadar. İstemediğiniz kadar fotoğraf makinesi burada tabii çalışıp çalışmadığını bilemiyoruz dekorasyon için alıyorsanız başka 🙂 Aynı şekilde eski kameralar, telsizler ortalama 100 TL.
Feriköy Antikacılar Pazarı
Feriköy Antikacılar Pazarı
Ve muhakkak gözleme yemeden dönmeyin. Kokuyu takip edersiniz bulacaksınızdır, kıymalı , patlıcanlı, otlu , hemen orada çok güzel bir hamur açıp pişiriyorlar, sıcacık havada soğuksa hem içiniz ısınıyor hem karnınız doyuyor, 8 TL. Bu arada belirtelim, ne kadar erken giderseniz o kadar iyi, 16.00-17.00 gibi toparlanıyorlar. Biz öğleden sonra gittik toparlanmalarına yakın ve yağmurlu bir gündü. Güneşli ve daha erken bir saat olsa kim bilir neler olacaktı. Şimdi tekrar gitmemiz gerekecek 🙂

Feriköy Antika Pazarı Nerede?

Ağza Yazımız İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir