Espresso Lab Fulya

Bu yazı Espresso Lab Fulya’da yazılmıştır. Yeni kahve mekanımız Espresso Lab Fulya. Ne kadar kahve sevdiğimizi biliyorsunuz. Bilmiyorsanız Instagram’da sık sık paylaşıyoruz oradan görebilirsiniz. He onu da görmediyseniz hemen buradan Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. Reklamlardan sonra yazımıza geçebiliriz.

Standarttan Vazgeçtik

Hafta sonlarımızı devamlı dışarıda geçiyoruz. İçtiğimiz kahvelerin de güzel olmasına özen gösteriyoruz. Uzun zaman boyunca ülkemizin milli kahvecisi Starbucks’a bütün kahve çeşitlerini denedik. Fakat artık en ucra yerde ki Starbucks’lar bile yer bulunmaz durumda. Bir oturan kalkmıyor efendim. Artık kalabalıktan uzak, ferah ve alternatif mekanları tercih ediyoruz.

Espresso Lab İç

Yeni Kahvecimiz Espresslo Lab

Bizde ne yaptık artık kendimize yeni bir Coffe Roasters bulalım dedik. Gerçekçi olalım ki hiç araştırma haline de girmedik. Beşiktaş Fulya’da yeni açılan Espresso Lab’ı denedik ve başarılı bulduk.

İlk başta mekan bize çok standart gibi göründü. İçerisi kalabalık. Klasik büyük bir ışıklı masada kahve ve bilgisayarlarıyla çalışan insanlar. Yine her zaman ki gibi kahve almak için sıra bekleyen insanlar. Neyse buna aldırış etmeden bizde sıraya girdik ve siparişimizi verdik. Tabi ki ne içiyoruz Gözde Flat White Selçuk’ta Caffè Americano. (yaklaşık 1 aydır diyette olduğumuz için tatlılara hiç yönelmedik)

Espresso Lab Lezzeti

Konun bu kısmı insanı gerçekten çok mutlu ediyor. Kahveleri beklediğimizden de daha lezzetti çıktı. Americano tam istediğimiz sertlikte. Farklı bir lezzette Flat White. Kahve süt oranı tam istediğimiz gibi. Çünkü çoğu kahveciler Flat White oranın tutturamıyorlar, kahve ya Latte oluyor ya da Cappuccino oluyor.

Espresso Lab Kahve

Farklı Demleme Yöntemleri

Coffee Roastery’iseniz farklı demleme yöntemleriniz olmalı tabi. Makine kahvelerini denemek istemiyorsanız manuel demleme yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Chemex’i ve AeroPress

denedidğimiz için tavsiye edebiliriz. Chemex ‘in Aeropress’ten biraz daha sert olduğunu söyleyebiliriz. Bunların dışında deneyebileceğiniz manuel demleme yöntemleri;

V60

Cold Brew

Syphon

Sadece Kahve Değil

Bu kısım tatlıları sevenler için. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi biz diyette olduğumuz için tatlılarını denemedik. Ama buranın tatlılarına baktıkça diyetimizi bozasımız geliyor. Hepsi birbirinden güzel görünüyor. Son dönemin meşhur İzmir Bombası’nın ad satışta olduğunu söyleyelim.

Espresso Lab Fulya’nın Beğendiğimiz Diğer Noktaları

Servisleri çok hızlı

Çalışanlar güler yüzlü

Sokakta kalan hayvanlara saygı gösterip üşümesinler diye içeri alıyorlar

Kendi internet sistemleri var ve gerçekten çok hızlı, rahatlıkla çalışabiliyorsunuz

Temizlik konusuna önemli veriyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir