Darlık Barajı Kamp

Biz kampa gittik. Evet yanlış duymadınız uzun zaman sonra kafamızı dinlemek için İstanbul’a yakın olan Darlık Barajı Kamp ‘ını yaptık.

Uzun zamandır o kadar çok olumsuzluklarla uğraştık ki artık çok bunaldık. Kendimize küçük bir fırsat yaratmak için en azından İstanbul’a yakın kamp yapabileceğimiz yerleri araştırmaya başladık. Doğa ile iç içe olsun istiyorduk. Denize girmek gibi bir düşüncemiz de olmadığı için bir kaç küçük araştırmadan sonra Darlık Barajı Kamp ‘nın bize uygun olabileceğine karar verdik.

Hadi artık size Darlık Barajı Kamp yapmayı anlatmaya başlayalım;

Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan yola çıktın mı yaklaşık 1 – 1,5 saat arası sürüyor. Burada küçük bir ip ucu verelim sizlere. Navigasyondan Darlık Barajı’nı seçip giderseniz hata yapmış olacaksınız. Çünkü navigasyonun verdiği yerde baraj etrafına giden bir yol bulunmuyor. Bir kaç ufak araştırma sonucu en iyi ulaşım yolunun Şile yol üzerinde Korucu Köy’ün üzerinden sağlandığını bulduk. Köyün içinden geçtikten sonra yolu düz takip ediyorsunuz ve yol ikiye ayrılıyor. Sağ taraftan gittiğiniz zaman göle ulaşıyorsunuz.

Darlık Barajı
Darlık Barajı

Market ve İhtiyaç Giderilecek Yerler

Korucu köyünün tam girişinde şok market bulunuyor. Buradan temel ihtiyaclarınızı giderebileceğiniz yeterli derece malzemelerin tedariğini sağlayabiliyorsunuz ve köyde iki tane de küçük bakkal bulunuyor. Daha fazla ihtiyacınız ve alkol temin etmek isterseniz  için 10 dakika uzaklıktaki Ahmetli Köyüne gidebilirsiniz. Yanınıza su almalısınız göl kenarında çeşme bulunmuyor.

Kamp Yapılacak Yerler

Darlık Barajı Kamp yapılacak yerler için; göle ilk ulaştığınız yerde çadır kurabileceğiniz bir çok alan mevcut. Fakat burası ilk yer olduğu için piknikçiler ve kampçılar tarafından çokça tercih ediliyor.  Biz öğlen vardık akşam üzeri olduğunda daha da kalabalıklaştı , hava karardığında hala insan geliyordu. Erken gelip boş görürseniz kanmayın gece epey doluyor.

Araç ile patika yoldan devam edersiniz yaklaşık 5 dakikada sonra  sağ tarafa inen bir yol görüyorsunuz. Ufak bir koy gibi. Burasıda ikinci kamp yapılacak bölge. Tam göl kenarına yada biraz daha içeriye çadır kurabilirsiniz. Biz çadırımızı burada kurduk. Güzel bir ağacın altına yerleştik hemen , bizden başkası çadır kuramadığı için koca alanı kendimize kapatmış gibi olduk.

Baraj Kenarı
Baraj Kenarı

Gelmiş olduğunuzda burası da dolmuş olursa patika yoldan sağa dönmez devam ederseniz diğer kamp yerlerine ulaşabilirsiniz. Biz kendimize güzel bir yer bulduğumuz için daha fazla devam etme gereğinde bulunmadık.

Solar ışıldaklarımızı gündüzden çadırımızın girişindeki iplerin olduğu yere koyduk. Hava kararınca hem çok güzel oldu hem de iplere takılmamızı engelledi.

Yine solar bataryalı ampüllerimizi ağacın dalından sarkıtarak kendimize gerektiğinde ışık kaynağı yarattık. Ama hava o kadar güzeldi ki ateş yakmamıza gerek kalmadığı gibi dolunay sayesinde ışığada ihtiyacımız kalmadı.

Oldukça huzurlu bir kamp geçirdik.

Kısa Notlar;

Telefon çekiyor/ 3G/4G mevcut

Çeşme ve temiz su kaynağı bulunmuyor.

Bazı noktalar çöplüğe dönmüş ,etrafta konteyner yok .

Kalabalık olabiliyor.

Göle girilmiyor

Balık tutulabilir

Tesis yok, WC yok

Ateş yakmak isterseniz yanınızda odun götürmenizde fayda olacaktır, ormanda çalı çırpı çok ama odun yok. Ee ağaçları da kesmeyin bir zahmet 🙂 Önceki köyden odun alabilirsiniz.

Yakın oluşu artı bir özellik , Ömerli Barajına göre daha sakin , günübirlikçiler az.

Darlık Barajı Kamp Videomuzu Youtube’dan İzleyebilirsiniz

TORKUL GÖLÜ KAMP YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZInstagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDABir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir