Cunda Adası Pajları

Cunda Adası Plajları bakımından tahmin ettiğimizden daha zengin ve güzel çıktı açıkçası. O yüzden hızlıca yazıya giriş yapıyoruz.

Bizim ücretli beachlerle çok fazla işimiz olmuyor. Genelde ağaç altı gölgelik bir koyda hemen sandalyemizi açıyor, bozmuş olduğumuz diyetten bir şeyler yiyip keyif yapıyoruz. Cunda Adası Plajları nda hem kumda denize girme şansınız hem de çakılda denize girme şansınız bulunuyor. Bu arada adada denize girebileceğiniz birçok alan bulunuyor.

Sizler için Cunda Adası Plajlarını ücreti ve ücretsiz olarak iki katagori altında toplayacağız. Biz ücretsiz olan plajlardan yanayız çünkü günümüzü tek bir plajda geçirmeyi sevmiyoruz.

Ücretli Cunda Adası Plajları

Ortunç Beach Club

Cunda Adası Plajlarının ücretli olanlarından en pahalı olanıyla başlayalım Ortunç Oteli’nin beachi. Oteldeki konaklama sayısına göre dışarıdan beach için giren sayısını kısıtlı tutuyorlar. İçerisi oldukça güzel görünüyor ancak fiyatı bir hayli yüksek. Değer mi bilemedik?

Ada Camping / Ortunç Koyu

Ortunç Koyunda’ki bir başka işletmede Ada Camping. Dışarıdan misafir kabul ediyorlar. Yalnız bu noktaya ulaşmak için aracınızın olması şart. Ortunç koyunda olsun ama Ortunc beach kadarda pahalı olasın diyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Ada Camping

Cunda Adası Plajları Bıyıklı Beach

Patriça Koyunda bulunan Bıyıklı Beach; şezlong, şemsiye, duş ve otopark imkanı sunuyor. Giriş ücreti ortalama 30 TL. Çocuklu aileler için ideal.

Mola Beach

Cunda Adası Plajları arasında popüler olan beaclerden biri de Mola Beach. Hem şezlong şemsiye kiralayabileceğiniz hem de loca denilen bir bölümü kapatabileceğiniz alanları mevcut. Patriça koyunda bulunuyor. Bu koyda su seviyesinden dolayı denize girmeyi sevmediğimiz için burayı da tercih etmedik. Aynı zamanda Glamping çadırlarında konaklama imkanı sunuyor. Giriş ücretleri biraz yüksek. Gitmeden telefon açıp kontrol edebilirsiniz.

Mola Beach
Mola Beach

Minas Beach

Yine Patriça koyunda bulunan beachlerden bir tanesi. Deniz üzerinde güzel locaların bulunduğu bir işletme.

Balıkçı Barınağı

Maden Adası yolunda diğer plajlara göre daha sakin ve salaş bir beach. Oldukça hoş görünüyordu ancak bizim yanımızda kendi sandalyelerimiz ve içeceklerimiz olduğu için biraz ilerisinde sessiz bir koy tercih ettik.

Cunda Adası Plajları Çataltepe Plajı

Poyraz olduğu günlerde dalgalı olan bir yer. Patriça yolunda ama Patriça’dakilere göre daha uygun şezlong ve şemsiye kiralama imkanı. Denizi temiz ama sığ.

Ücretsiz Cunda Adası Plajları

Belediye Plajı / Duba Plajı

Ayvalık’tan Cunda’ya geçerken ada girişinde olan plaj. Belediye işletmesi olduğu için fiyatlar uygun. Ada girişinde olduğu için biraz kalabalık. Deniz temiz ama sığ.

Patriça Koyu

Cunda adası plajları arasında sanırım en kalabalık olanı Patriça koyu. Burada hem büyük bir halk plajı hem ücretli girişi olan plajlar bulunuyor. Hem sahil hem deniz kumluk. Bizim sevmediğimiz yanı su seviyesinin oldukça düşük olması. O kadar sığ ki uzunca bir yol yürüseniz bile en fazla belinize geliyor. Çocuğunuz var ise ya da sahilde köpeğinizle frizbi oynamak istiyorsanız uygun bir yer olabilir. Sanırım bizde ikisi de olmadığı için sevmedik.

Patriça Koyu

Ortunç Koyu

Ortunç Otel’in bulunduğu koy. Otele gelmeden ve ya hemen girişinin yanında çamların altında oturup, çakıllı plajdan denize girebilirsiniz. Bizim için Cunda adası plajları arasında en beğendiğimiz yer burasıydı. Deniz gerçekten çok güzel ve tertemizdi. Burada herhangi bir tesis/bakkal bulunmuyor gelirken yanınıza yiyecek/içecek ihtiyaçlarınızı getirmeniz gerekiyor. Arada gezi teknelerinin uğradığı oluyor ama çok uzun süre kalmadan gidiyorlar.

Cunda Adası Plajları Ortunç Koyu

Maden Adası Yolu

Maden adasına giderken yol boyunca denize girebileceğiniz uzun bir sahil bulunuyor. Sahili ufak çakıllı ancak denizi kumlu. Buranın denizi de bizim için temizlik, derinlik ve ısı bakımından bakarsak gayet güzeldi. Merkeze göre daha sakin, Patriça’nın kalabalığının olmadığı bir yer. Yine gelirken yanınıza yiyecek/içecek ihtiyaçlarınızı getirmeniz gerekiyor. Yolu biraz bozuk ama binek araçla gidebileceğiniz bir yer.

Maden Adası

Maden Adası

Cunda adası plajları arasında sayabileceğimiz bir diğer bakir yer Maden Adası.  Bu adada yaşam yok, belirli bir yerde su seviyesi çok düşük olduğu için denizin üzerinden yürüyerek geçebiliyorsunuz. Su seviyesi en fazla belinize geldiği için yanınıza ihtiyaçlarınızı alıp adaya geçip kafa dinleyip denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Fakat Maden Adası’nın genel bir temizlik sorunu var artık her yerde çöplerinizi bırakmaktan ne olur vazgeçin. Ayrıca balık tutmaya ve zıpkın ile avlanmayı sevenler için iyi bir nokta olduğunu söylediler. Biz gittiğimiz de de balık için buraya gelenler vardı.

Cunda Adası Kamp Yerleri Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir