Cunda Adası Kamp Yapılacak Yerler

Şşşş biz kamp yapmadık ama sizin için Cunda Adası Kamp Yapılacak Yerler i gezdik, araştırdık, not aldık. Her sene yıllık iznimizin bir bölümünü otel de konaklayarak geçirdiğimiz için Cunda Adasında Kamp yapamadık. Öyle güzel yerler öğrendik ki bir daha ki sefere gelirsek kamp yapacağımız yerleri çok iyi biliyoruz. Cunda adasında kamp yapmanın yasak olduğu yerlerde var. Fakat serbest olduğu bölgeler daha çok. Ada da her an ağaçların arasında karavanlar veya çadırlar karşınıza çıkabiliyor. Hadi bir gözatalım.

Cunda Adasında tatil fiyatları cebinize daha uygun hale gelsin istiyorsanız sizler için kamp yerlerini sıraladık

Ücretli Kamp Yerleri

Ada Camping

Cunda adası denize sıfır pansiyonlar çok nadir olmasına rağmen denize sıfır kamp yerleri var. Cunda Adası’nda tabiat parkının içinde çok güzel bir konumda bulunuyor. İçerisinde gazlı ocakların bulunduğu mutfak, sıcak duş, soyunma kabinleri bulunuyor. Plajda şezlong ve şemsiye imkanı var. Ortunç Otel’e gelmeden önce görebilirsiniz. Cunda merkeze yaklaşık 3 km uzaklıkta, asfalt yolu mevcut ancak yürüyerek gelmeniz zor olur. 

Cunda Adası Kamp Yapılacak Yerler Ada Camping

Mola Glamping

İçerisinde 2 adet karavan ve 4 adet glamping çadırın bulunduğu Mola Glamping, Mola Cunda grubun bir parçası. ( Mola Otel, Mola Beach )

Daha önce sizlere glamping nedir yazımızda detaylı bilgi vermiştik. Yazımıza tıklayarak ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Mola Glamping
Mola Glamping

Ücretsiz Kamp Yerleri

Ortunç Koyu (Kamp için Yasaklı Bölge)

Ortunç koyu Tabiat parkının içinde olması sebebi ile çam ağaçlarının altında oturup keyif yapabilir hemde denizin tadını çıkartabilirsiniz. Fakat bu bölgede kamp yapmak yasak. Jandarma devamlı kontrole geliyor. Eğer kurulu çadır var ise ilk başta uyarıda bulunuyor. Çadır kaldırılmaz ise kişi başı ceza uygulayacaklarını belirtiyorlar. Cezanın fiyat olarak ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Devamlı gelip kontrol etmeleri bizim bulunduğumuz süre boyunca dikkatimizi çekti.

Patriça Koyu

Adanın en uzun sahil bölgelerinden biri. Patriça koyunda yol boyunca kamp yapan insanları görebilirsiniz. Kimileri günlük kamp yapıyor kimileri ise uzun süre konaklamalı kamp yapıyor.Bir geçişimizde karavanı ile konaklayan bir çifti de gördük. Bu bölgede market falan olmadığı için ihtiyaçların merkezden giderilmesi gerekiyor. Hatta bu sahil bölgesinin yolu adanın burnuna kadar ilerliyor. Beachleri geçtikten sonra patika yolu devam ederseniz sahilde ağaçların altında ücretsiz kamp yapabileceğiniz kıyılarda var.

Maden Adası Yolu

İsminden de anlaşılacağı gibi Maden adasına giden yol üzerinde, birçok alanda kamp yapabileceğiniz ücretsiz alanlar bulunuyor. Yine merkeze uzak olduğu için ihtiyaçlarınızı alıp gelmeniz gerek. Ayrıca sıcaktan bunalmak istemiyorsanız tentenizin olmasını ve çadırınızın güneşe dayanıklı olması gerektiğini belirtelim.

Maden adası yolu

Maden Adası

Adanın en bakir bölgelerinden biri diyebiliriz. Çünkü buraya ulaşım yok. Maden adasının yolunu takip ettiğiniz zaman yolun sonunda Maden Adasını görebilirsiniz. Maden adasına araba veya tekne ile geçiş yapılmıyor. Kampınızı isterseniz yolun sonunda ada manzarasına karşı yapabilirsiniz veya eşyalarınızı taşıyabilirseniz adaya yürüyerek geçebilirsiniz. Maden adasına pek birilerinin geldiği söylenemez. Burada sessiz sakin kampını yapabilirsiniz. Hiç bir yerleşim yeri yok fakat adanın sahili maalsef çöp içinde. Kamp yapmak için arka tarafları düşünülebilir. Yerleşim olmadığı için yanınıza tüm ihtiyaçlarınızı almanız gerek.

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir