Cake House & Feşefel

Herkesin evi gibi sahiplendiği, kendini sıcak hissettiği bir mekanı vardır. Bizde şimdi size Cake House ‘dan bahsedeceğiz. Tanıştığımızdan beri her zaman bizi misafir eden, Devamı Yolda’nın ilk adımlarını attığımız, blog yazılarını yazdığımız, kahkaha ile şenlendiğimiz minik evimiz. Nedense bazı yerleri sizinle paylaşmıyoruz. Sevdiğimiz mekanları sizden kıskanıyorda olabiliriz.

Kim Bu Cake House

Bu küçük kafe cake house ‘un çok tatlı iki sahipleri var. Nilgün (şef) ve Aycan Mutluşen çifti. Nilgün ablaya genel de içeride şef diye sesleniyorlar. Çünkü mutfakta ki herşey onun denetiminden lezzetinden geçmek zorunda. Yoksa bu kadar lezzetli ve güzel tatlıları yiyemezsiniz.

Sahipleri ve çalışanları hiçbir zaman güler yüzlerini ve samimiyetleri kaybetmiyorlar.

Cake House İç

Yemek

Cake House ‘da şefin lezzetlerini tatmak mı istiyorsunuz. Mutfakta kazan her zaman kaynıyor. Lezzetli ev yemeklerini hiç tereddüt etmeden deneyebilirsiniz. Yemekler az az ve günlük yapıldığı için tazeliğini koruyor. Genelde öğle yemekleri için civarda ki çalışanlar insanların uğrak yeri haline gelmiş zamanla. Biz size yemek önerisinde bulunmayalım ama tatlı için okumaya devam edebilirsiniz.

Tatlı

İsmindende anlaşılacağı gibi burası bir kek evi. İçeride çok güzel kekler ve kurabiye çeşitleri bulabilirsiniz. İlk defa deneyebileceğiniz karışımlarda kurabiyeleri ve kekleri bulabilirsiniz.

Ve buranın en meşhur tatlısı Feşefel. Nasıl anlatsak, çikolata sosun, çikolata parçaları, muz ve fıstık ile kavuşması. İlk defa bizimle gelen arkadaşlarımıza ısmarladığımızda onlarında favori tatlıları arasında yer alıyor. Büyük bir kavonozada sunumu yapılaş Feşefel’i biz ikimiz anca biterebiliyoruz. Belki şefi ikna ederseniz tarifini alabilirsiniz. (eğer öğrenirseniz bizimle paylaşır mısınız?)

Son zamanlarda onu San Sebastian ile aldatsakta gönlümüzün favorisi. Evet, evet San Sebastian’da yapıyorlar. Cheesecake yeri farklı oluyor. ikinci favori olarak San Sebastian’ı tada bilirsiniz. Ya da iki kişi giderseniz ikisinde de söyleyin ve paylaşın pişman olmayacaksınız.

İçeçekler

Cake House Kahve

Her restorant ve kafe güzel lezzetli kahveler içmek nedense zor. Biz buranın kahvesini ve çayını da seviyoruz. Havanın sıcak olduğu zamanlarda ferahlamak için el yapımı limonatalarınıda tercih ediyoruz.

En sevdiğimiz bir diğer yanı ise hayvan dostu olmaları. Şevkatli, sevecen ve anlayışlı yaklaşımları çok hoş. Kış aylarında masaların altında ki ısıtıcıları sokaktaki dostlarımız için açıyorlar ve onlara sahip çıkıyorlar.

Tek olumsuz yönü ise tuvaletinin maalesef olmaması. Apartmanın altında dükkanların hiç birinde bulunmuyor.

Adres: Türkali, Nüzhetiye Cd. 66/A, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Instagram Hesapları: https://www.instagram.com/cakehouse/

Evde Soğuk Kahve Yapımı Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir