Bozcaada Pahalı Mı?

Bozcaada pahalı mı ?

Bozcaada hakkında bugüne kadar duyduğumuz en fazla iki yorumdan biri çok kalabalık olduğu diğeri ise çok pahalı olduğu. Bu iki konudan kalabalık olduğunu geçiyoruz ve Bozcada pahalı mı diye bakıyoruz.

Öncelikle adaların her zaman tatil beldelerine göre pahalı lokasyonlar olduğunu belirtmemiz gerek. Ulaşım zorlaştıkça fiyatlarda artıyor. Bozcaada’da da popülerleştikçe fiyatların arttığını söylememiz gerek. Ancak birkaç karşılaştırma yapıp pahalılık yorumunu size bırakmak istiyoruz. Zira paranızı nerede nasıl harcayacağınız sizin kararınız.

Bozcaada pahalı mı derken mesela çay içmek için Çınaraltı kahvesini tercih edersiniz ödeyeceğiniz tutar 1,5 TL iken Bakkal kafede içtiğinizde 5 TL olacaktır. Bir başka konu hediyelik ürünler. Dükkanın ismi gift shopsa uzak durun deriz, üzerinde Bozcaada yazan bir kupa 30 TL’den başlayıp merkezde yan yana kurulan hediyelik tezgahlarda 3 tanesi 10 lira olan magnetlerin tanesini bu fiyata görebilirsiniz. Adaya gelmişken meyhaneye gidip iki kişi ortalama bir fiyata rakı içmek için tercihiniz Rum mahallesinde ara sokaklardaki yan yana meyhaneler olacaksa soğuk mezelere 15TL vermeyi göze alıp 35’lik rakıyı yaklaşık 120 tl’den açtıracağınızı peşinen söyleyelim. Alternatif olarak Eski Liman bölgesindeki balıkçılara uğrayın deriz. Taze balıklar 40TL, soğuk mezeler 10’ar TL, 35’lik rakı 95 TL ve ilgili personel ile bizim tercimiz Tenados Meyahesi oldu.

Bozcaada’da bir adet benzinlik olduğunu, litre başı ortalama 1 TL daha pahalı olduğunu ve LPG bulunmadığını belirtelim. Adaya gelmeden son benzinlik Geyikli’de.

Evet, kısa örneklerle Bozcaada’da ki fiyatlara göz atmanızı istedik. Bozcaada pahalı mı yoksa açıkçası Bozcaada’dasınız diye sizi aptal yerine koymak isteyenler mi var bir düşünün ve tercihlerinizi bu yönde kullanın.

Ve bizce Bozcaada Eylül’de çok güzel.

Bozcaada Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.