Blogger’lık Bitti Mi?

Evet, buralarda bir süredir yoktuk. Çünkü yine evdeyiz malum durumlardan. Bu süreçte sizlerle biraz blogger’lık ve Influencer’lık üzerine konuşmak istiyoruz. Ve soruyoruz Blogger’lık bitti mi ?

Bizim bu web sitesini kurma amacımız, araştırdığımız kaynaklarda yeterli bilgi bulamamaktan ortaya çıkmıştı. Madem öyle dedik ki biz de kendi deneyimlerimizi gerçekçi olarak detaylıca paylaşalım. Ve blogger lık serüvenimiz başladı. Biz bloğumuzla ilgilenirken diğer sosyal medya araçlarına çok fazla yoğunluk vermemiştik. Blogumuzdaki konuları Instagram hesabımızda paylaşıyorduk. Sonra devir değişmeye başladı.

Şu sıralar fark ettiğim bir şey var ki, eskiden insanlar bir şey merak ettiğinde ya da bir yer hakkında araştırma yaptıklarında web sitelerine girip okuyorlardı. Ama şimdi her şeyi YouTube’a yazıyorlar hemen ardından bir Instagram’a bakalım kesin birileri paylaşmıştır diyorlar. İtiraf edin siz de bunu yapıyorsunuz. Uzun yazılar okumak artık herkes için vakit kaybı gibi geliyor.

Bizim de bu şartlarda evrilmemiz gerekti. Yani Instagram ve YouTube paylaşımlarına da bir o kadar yönelmemiz gerekti. Bu demek değil ki burayı artık boş bırakacağız. Hayır, burası bizim bebeğimiz gibi. Buranın geliştiğini görmek bizi her şeyden çok mutlu ediyor. Yazmak, her detayı paylaşmak, gittiğimiz gezdiğimiz yerlerin kendimize göre değerlendirmelerini paylaşmak bizim çıkış amacımız ve buna devam edeceğiz.

Blogger’lık Bitti Mi ?

Influencer Olmak

Ancak artık blogger’lık bitti mi diye sormadan kendimize edemiyoruz. Çünkü yeni bir kavram var hayatımızda. Hepimizin bildiği Influencer’lık. Instagram, YouTube hatta artık Twitch üzerinden kitlelere hitap eden, ve sosyal medya pazarlaması yapan kişiler influencer’lar. İşini çok düzgün yapan bizim de takip ettiğimiz Influencer’lar var. Hatta Mikro – Makro Influencer olarak bölündü ve bize de mikro Influencer deniyor ama sevmediğimiz hiçbir şeyin reklamını yapmadığımız için henüz içimize sinen çalışmalarımız başlamadı. Burada eleştiri yapacak değiliz tabi ki ama sizce de herkes Influencer olmadı mı ? Link’lere boğulmadık mı? Herkes nasıl her şey hakkında bilgi sahibi olup ta reklam yapabiliyor bu bizi çok şaşırtıyor.  

Bu yüzden ki siz okuduğunuz sürece her ne kadar diğer sosyal medya hesaplarımıza da ağırlık versek biz blogger’lığı bırakmayacağız. Siz ne diyorsunuz blogger’lık bitti mi ?

YouTube sayfamıza ulaşmak için Tıklayınız

Instagram sayfamıza ulaşmak için Tıklayınız

Son yazımız Türkiye’deki Kayak Merkezleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir