Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı – Balkon Cafe & Kahvaltı

Beşiktaş kahvaltıcılar sokağı, yan yana açılan onlarca kahvaltıcılardan sonra adını doğal olarak aldı. İstanbul’da oldukça popiler hale geldikten sonra son dönemlerde kahvaltı yapmaya düşkün insanların uğrak yeri haline geldi. Hatta siz okurlara şöyle tanımlayabiliriz; hafta sonu gittiğiniz vakitlerde mekanlarda isminizi sıraya yazdıyorsunuz, ardından yer boşaldığı zaman kişi sayısına göre size telefon ile haber veriyorlar. Fakat haftaiçi bütün mekanlarda çok rahat yer bulabiliyorsunuz.

Balkon Cafe Pişi

Ihlamur dere caddesi üzerinde, sokağın başında kartal heykeli bulunuyor ve insan kalabalığından hangi sokak olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Toplu taşıma veya dolmuş ile Beşiktaş Meydanı’na geldikten bulunduğunuz konuma göre; Beşiktaş Deniz Müzesi’nin tam karşısında bulunan Kabalcı Kitapevi’nin bulunduğu sokaktan içeri girip 5 dakikalık yürüyüş sonunda solunuzda kalan Çelebi Oğlu Sokakta bulunan kahvaltıcılar sokağına ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ‘ında yeni deneyimlere açık olabilirsiniz ancak bizim tercihimiz Balkon Kafe’den yana oluyor.

Balkon Cafe & Kahvaltı

İlk denemede bayıldığımız, yıllardır çizgisini bozmayan , fiyat kalite oranı çok iyi bir mekan. Çalışanların güler yüzünden muhlamanın kıvamına kadar mükemmel. Masanın doluluğu serpme kahvaltı da hem gözünüze hem midenize hitap ediyor. Ayrıca kahvaltı tabağı, pişi tabağı , pancake tabağı gibi alternatifleri de gayet başarılı .

İki kişi için serpme kahvaltı doyurucu oluyor. İçeriğinde yumurtanızı istediğini şekilde alabiliyorsunuz. Biz genelde serpme kahvaltı ve pişi söylüyoruz. Bir porsiyonda 4 adet pişi bulunuyor.

Balkon Cafe Kahvaltı

Ama efsane olan başka bir lezzeti de var ki muhlama.

Gerçekten hepsinden söylemek istiyoruz ama asla ve asla bitiremediğimizi artık öğrendiğimiz için daha az sipariş veriyoruz.

Servis gerçekten bu kadar kalabalık bir mekana göre hızlı. İstemeden çay getiriyorlar yahu daha ne olsun 🙂

Böyle devamlı övüyormuşuz gibi olduk ama çok beğeniyoruz ve abartmıyoruz.

Başka bir zaman belki sizinle Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ‘ında karşılaşabiliriz 🙂

Fiyatlar

Aşağıda ki fiyatlar 2019 Ocak ayına aittir. Efendim sonra fiyatlar değişmiştir tabi bizler bilemeyiz 🙂

İletişim

Balkon Cafe & Kahvaltı

Sinanpaşa, Çelebi Oğlu Sk. No:18 
Beşiktaş/İstanbul
Tel : 0212 259 9898
Tel : 0535 658 6441

Detaylı Mekan Bilgileri İçin: https://blog.biletbayi.com/besiktas-kahvalticilar-sokagi.html

Kulindağ Yazımız İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir