Bavulda Unutulmamasi Gerekenler

Sonunda biz de tatile çıkıyoruz. E bavul hazırlarken sizi de yalnız bırakmayalım dedik bavulda unutulmaması gerekenler yazısı da böylelikle ortaya çıktı. Uzun zamandır beklediğimiz, herkesin gidip geldiği yaz tatiline çıkma sırası bizde.

 Bavulda Unutulmaması Gerekenler Sıralamaya Başlayalım

Öncelikle valiz açık bir şekilde yere konulup içine yerleştirilecek kıyafetlerin hepsini yanına bırakıp içine yerleşip yani sığıp sığmadığı göz ucuyla bakıyoruz. Eğer eşyalar beklenilenden fazla ise kıyafetler önem sırasına göre ayırt edip ek bavul gerekir mi, neler yanımıza alınmalı bir daha kontrol ediyoruz. Günlere göre kombin yaparak yanınıza eşya almak ihtiyaçları kolaylaştıracaktır. Ayakkabıları ayrı bir poşette bavulun kenarlarına koyabilirsiniz. Yanınıza bir yürüyüş ayakkabısı, bir deniz terliği almanız hem doğa yürüyüşlerinde kolay yürümenize hem sahilde rahatça dolaşmanızı sağlayacaktır. Deodorant, diş macunu, parfümler gibi eşyalar yine ayrı poşetlerde aralara konulmalıdır. Bunlar da alınırken seyahat boy şeklinde alınırsa işiniz iyice kolaylaşır. İç çamaşırı, çoraplar, mayo bunlar kırışma özellikleri olmadığı için sıkıştırarak ya da rulo yapılarak kenarlara konulabilir. Yedek mayo/bikini almak sağlıklı olacaktır. Koruyucu güneş kremi, güneş kremi, deniz sonrası ferahlatıcı krem yaz tatilinin vazgeçilmezlerindendir.  

Bavulda Unutulmamasi Gerekenler

 Bavulunuza Kendi Bilgilerinizi İçeren Bir Kart Bırakın

 Ayakkabılar, iç çamaşırı, çorap, kişisel bakım malzemeleri, kıyafetler yerleştikten sonra araya mutlaka kendi bilgilerimizi içeren bir kart bırakmamız kaybolan bavulunuzu bulmaya yardımcı olacaktır. Sonrasında geriye kalan okunacak kitaplar yerleştirilir.

 Çocuk Bavullarında Unutulmaması Gerekenler

 İki kat beyin fırtınası ve çalışmak demek çocuk ile yolu çıkmak. Bavul sayısı 4 katına çıkacaktır. Eğer bir de bebek bezi kullanıyor ve emziriliyor ise bebek o zaman daha çok malzemeye dikkat etmemiz gerekir. Yolculuk esnasında emzirme adına kıyafet alınması, bebeğin yol tutması olasılığına dair kusma olursa diye farklı kıyafetler, bez değiştirmek adına yatağı, ek gıdaları, oyuncakları el altında olması gereken başlıca ihtiyaçlardır.

 Tatil esnasında rahat edebilmek adına arabasının beraberliğinde alınması önemlidir. Kolaylıkla tatil yerinde nasıl gezileceği adına fayda sağlayacaktır.

 Çocuk büyük ise bir yetişkin adına gerekli malzemeler alınıp oyuncaklarını unutmamak önemlidir. Atıştırmalıklar da yolda çocukların sakin kalmasını sağlayacaktır. Güneş kremleri, ilaçları, termometresi, kişisel bakım ürünleri unutulmaması gereken malzemelerdir. Çocuğunuzun özel ihtiyaçları varsa bunların da bavula konulması unutulmamalıdır.

Yolculuk Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Bazı Konular

Yolculuk Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Bazı Konular

 Bavul hazırlıklarının yanında yolculuk için dikkat edilmesi gereken başka şeyler de vardır. Yolculuk sırasında rahat ettirecek kıyafetler seçilmelidir. En önemli nokta yola çıkmadan kimliğin, telefonun yanına alınmasıdır. El çantasına önemli evraklar, değerli eşyalar konulur. Yolculuk esnasında rahatlama adına kulaklık almak unutulmamalıdır. Gazete, bulmaca gibi oyalanmak adına dergiler de alınabilir. Ayakkabı seçiminde bayanların özellikle rahat, topuğu olmayan ayakkabıların seçimine özen göstermesi sağlıklı bir yolculuk geçirmenize yardımcı olur.

Bavul tamam hadi yola çıkalım..

Seyahate Çıkarken Unutulmaması Gerekenler Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir