W123 Ah Be Laci…

Sevgili okurlar hatırlarsanız sizlere daha önce klasik araba ile yolculuk yazımızda Mercedes W123 Laci’den bahsetmiştik. Biz iyi güzel kendisi ile anlaşıyorken bazı şeyler ters gitmeye başladı. Çünkü bozuldu. Neden böyle yaptığını bizde anlayamadık. Oysa ki arpasını suyunu hiç bir zaman eksik etmiyor, bakımlarını da zamanında yaptırıyorduk.

Gezemez Olduk

Ne yapalım bizde akbil kullanmaya devam ettik ama bu seferde yeni yerler keşfedemez hale geldik. Yine gittiğimiz gördüğümüz yerleri instagram hesabımızdan sizlerle paylaşmaya devam ettik. Tabi bir kaç süpriz yer keşfettiğimiz oldu. Eğer takip ederseniz yeni hamburgercimizi ve wafflecımızı görebilirsiniz.

Neler Oluyor !

Geyiği bırakıp konumuza dönelim. Bundan üç ay önce Gözde’nin yanına giderken birden motorda çekiş düşüklüğü meydana geldi. Bu hayrı alamet değildi. Hemen bizim sonsuz sponsorumuz (abim) tamirhaneye çektik Laci’yi. W123’ün kötü haberini orada öğrendik. Sorunu bulmak için motoru sökmemiz gerekiyordu. Yani bu laci için açık kalp ameliyatı gibi bir şeydi.

Laci w123

Hemen söktük çünkü arabaya ihtiyacımız vardı. Amacımız bir an önce yapıp yolumuza devam etmekti. Fakat her zaman ki gibi yine uğursuzluk üstümüzde. Rektefiyeci bu silindir kapak tamir olmaz dedi. Tamam yani ne yapalım yenisini alacağız. Hemen tanıdıkları devreye sokup Bulgaristan’dan silindir kapak araştırdık. Bulduk ama bu fiyat nedir böyle. Anlıyoruz aramızda ciddi bir kur farkı var ama istedikleri rakama kendimize scooter alırız.

Böyle böyle bekleyerek 3 ay boyunca W123 Laci dükkanın önünde motorsuz bir şekilde yattı. Yağmur yağdı güneş açtı bizde öyle karşıdan “ne yapacağız bunu” diye diye bakıp durduk. Hatta bir ara bozuk şekilde hurdacıya bile satmayı düşündük ama “o kadar da değil be” dedik. Hurdacı nedir arabaya hakaret eder gibi. Sonu bu olmaz yani Laci’nin.

Kolları Sıvadık

Kurtuluş zamanı geldi. Kolları sıvadık özellikle babamla abim sıvadı. Babam “artık Laci’nin çalışması lazım, bu araba bi şekilde çalışacak” dedi. Tamir olmayan silindir kapağı tamir eden birini bulduk. Şaşıyoruz çünkü işler yolunda gitmeye başladı. Bütün istediğimiz parçaları sırayla buluyor ve alıyoruz. Hadi puzzlenın parçalarını birleştirelim artık.

Klasik Araba Sürüş Zorluğu

Bir haftalık emeğin sonunda W123 Laci artık eskisinde de yeni, eskisinden de güçlü ve hızlı. Hasretimiz artık sona erdi. Yollar artık bizi bekler. Hep diyoruz ya Devamı Yolda diye. Laci ile yola devam ediyoruz. Umarız bir daha üzmez bizi.

Teşekkür Ederiz

He bu arada, buradan da Umut Otomotiv’e yani abim ve babama destek ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. İşçilik ve emek parası almadılar. Neyse onlara da borcumuzu 1 kilo baklava ile öderiz…

DEVAMI YOLDA…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir