Ağva

Ağva

Sweety November ya da siz ona Kasım’da aşk başkadır deyin öyle yada böyle siz sevgili Devamı Yolda takipçileri Kasım demek benim doğum günüm geldi demek ve sevgilimin en sevdiğimiz şey olan Ağva ‘ya kaçarak bana süpriz yapması demek. Nereye gittiğimizden bir haber yola çıktık sanırım birine güvenmenin en güzel yanı bu ki hiç tereddütsüz sadece mutluluk ve merak içinde yola çıkmak. Kısa mı sürecek, ne giyeceğim, ne tarafta, yanımıza atıştırmalık alayım mı? Bütün sorularıma rağmen  sabırla devam eden sevgilime teşekkürlerimi tekrar sunuyorum ve şehirden günü birlik uzaklaşmak için bizi Ağva‘ya kaçırdığını açıklıyorum.

Ağva da Nerede Kaldık?

Havanında bizim yanımızda olmasıyla Cumartesi öğlen çıktık akşam üzeri 4 gibi uzun virajları dönerek ulaştık. Kasım sonu olmasına rağmen hoş bir hava bizi karşıladı ne ıssız ne kalabalık denilecek bir yoğunluk vardı. Hemen nerede kaldık söyleyelim, sahildeki tek otelde neresi olduğunu bulursunuz böylece:) Ahşap kulubeyi andıran minnoş ekstra konforlu olmayan ama temiz hem deniz hem nehir manzaralı bir odamız vardı. Bu mevsimde oda kahvaltı için oldukça uygun fiyatı.

Nehir kenarında birçok alternatifi yan yana bulabilirsiniz çok pahalı otellerden butik otellere kadar. Ama sevgilisi deniz kenarını tercih etmiş bizim için hem sahil sevgimizden hem daha uygun olmasından ki zaten zamanımızı sahilde geçirdik. Sahilde yürüyüş yapmak havada sizin yanınızdaysa mükemmel.

Ağva Nasıl?

Ağva‘dan bahsetmek istersek biraz, içi ufak bir kasabayı andırıyor. Andırıyor değil öyle hatta. Bu mevsimde gidip nehir kenarında yemeğinizi sakin, sıcacık yanan sobanın yanında yiyebilirsiniz. Yine alternatifleriniz oldukça fazla, biz Bahçe restoranı tercih ettik. Deniz ürünleri ve ızgara çeşitleri mevcut. Müzikleri ve sıcak konseptiyle samimi bir yer.

Sonrasında ateşinizi yakıp şarabınızı içebileceğiniz çok geniş bir kumsalı bulunuyor aralıklarla yanan ateşlerden mevsimin sakinlerini görüyorsunuz zaten. Yıldızların altında dalga sesleriyle ateşin ve kumsalın tadını çıkarın. Zira insana iyiki doğmuşum dedirtiyor.

Ağva sahil

Ağva Koyları

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Kilim koyuna doğru yola çıkıyoruz. Yine havanın güzelliğiyle önce sahilde tur atıyoruz ve görüyoruz ki çadır kurmak için güzel bir tesis var.

Ağva Kilimli Koyu

Mevsim dışında kapalı yani ücretsiz. Yamaca doğru ahşap platformlar kurulmuş, hatta bir kaç çadır atan bile vardı. Akabinde koya yukarıdan bakmaya tepeye çıkıyoruz. Dağ tepe çıkmak sevgilimin en sevdiği. Yarım adaya geçip koya bir de uzaktan bakıyoruz.

Ağva Kilimli Koyu

Sonra yolumuza Şile’ye doğru devam ediyoruz. Önce Ağlayan Kayalar’a sonra limana. Balıkçıları, rüzgar fenerini, sakinliği,  kumsalı, kısa da sürse huzuru bırakıp İstanbul’a dönüyoruz.

Gözde…

Ağva Nerede?

Bozacaada Yazımız İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir