2020 Yılında Gidilebilecek Yurt Dışı Rotaları

Bu yıl içinde yurt dışına çıkmayı planlıyor musunuz? 2020 Yılında Gidilebilecek Yurt Dışı Rotaları nereler olacak bir göz atalım beraber. Biz planlıyoruz ama kapılar açılır mı bilemiyoruz, her şeyi akışına bıraktık.

Artık uçuşlar başlıyor, sınır kapıları da yavaş yavaş açılıyor. Tabi Avrupa’da birçok ülkeye gezi amaçlı çıkmak bu yıl için çok mantıklı görünmüyor. Zaten şu an sadece oturum izni olanları kabul ediyorlar. Ancak vaka sayısı sıfır ya da çok az olan ülkeler de mevcut. Bu yazımızda seyahate gitmek değil insanlarla aynı ortamda bulunmak sorun diyen arkadaşlar, burada okumayı bırakabilir çünkü bu başka bir konu ve evet yolculuğunda risklerinin var olduğunu herkes biliyordur artık diye düşünüyoruz.

Öncelikle buradan uçuş olsa bile gideceğiniz ülkenin Covid19 önlemlerini kontrol etmeniz gerekiyor, varıştan sonra karantinaya girecekseniz niye gidesiniz ama değil mi? 2020 Yılında Gidilebilecek Yurt Dışı Rotaları :

KORONa VİRüS TESTİ ZORUNLU MU?

Gideceğiniz ülke sizden Covid19 negatif test sonucu isteyebilir. Gideceğiniz ülkenin istediği evraklara konsoloslukları aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Her ülke için geçerli değil ama tabi tutulan durumlar var. Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor. 110 TL karşılığında Covid-19 testi yaptırmanız gerekiyor. Yurt dışına çıkış-PCR Testi olarak geçiyor ve ücretini yatırmanız gereken bir Halk Bankası hesabı var. Aldığınız makbuz ile geçerli olan test yerlerinde testinizi yaptırabilirsiniz. Link’ten il bazında test yapan yerlere ulaşabilirsiniz. https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html

YUNANİSTAN KAPILARINI AÇTI

Yunanistan kapılarını 1 Temmuz itibariyle Türkiye’ye açtı. Karşılıklı olarak ekonomisinde turizimin yeri çok büyük olan iki ülkeyiz. Hem kara hem deniz trafiği de oldukça yüksek. 1 Temmuz Çarşamba günü itibariyle tüm gemilerin de Yunanistan kıyılarına yanaşmasına izin verileceği açıklandı. Bu sene tekne ile açılanlara ya da mavi tur rotası planlayanlara duyurulur. Kipi ve İpsala kara sınırları da yine aynı tarih itibariyle açıldı. Son 48 saat içinde yapılmış PRC testi negatif sonuç belgesini de istediğini ekleyelim.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

KKTC uçuşları 1 Temmuz itibariyle başladı. Kıbrıs son 72 saat içinde yapılmış PCR testi negatif sonucu ile Türk vatandaşlarını kabul etmeye başladı.

ENDONEZYA

Covid19 Bali

Bizim bu yılki rotamız Bali’ye olacak herhangi bir aksilik olmaz ise. Eğer dünyanın diğer ucunda biri neüdüğü belirsiz bir şey yemeseydi biz 7 Haziran’da evlenmiş ve balayı için Bali’ye gitmiş olacaktık. Burada da muhtemelen Bali gezi rehberi yer alacaktı. Neyse artık kısmet böyleymiş deyip, sağlığımıza şükredip devam ediyoruz.  Yeni rota 28 Eylül’de olacak. Şu an Bali’De 9 vefat var bu şekilde devam ederse ve herhangi bir sınır takılmasına yakalanmazsak yolumuza devam edeceğiz. Bu sırada biletimiz THY’den di ve uçak iptali olduğu için ücretsiz olarak değişiklik yapıldı.

UKRAYNA

İkinci rotamız ise Lviv. Biletlerini bir yıl öncesinden almıştık ve şu an değiştirmedik. Biletimiz Ekim’de. Bir süre daha bekleyeceğiz hem uçuş durumuna hem vaka durumuna göre karar vereceğiz. Biletimiz Pegasus’tan. Bir yıl öncesinden almamızdan anlaşımsınızdır kampanya biletini 🙂 Ukrayna genelinde 1035 vefat var Lviv özelinde ise 117 vefat mevcut.

Ukrayna, aldığımız bilgiye göre korona tedavisini kapsayan sağlık sigortası yaptırılmasını istiyor.

Yıl sonuna doğru sizin planlarınız var mıydı ya da planlar mısınız, hadi bize yazın.

Corona Virüsünün Etkilediği Seyahatler

Instagram Hesabımız DEVAMI YOLDA

YouTube Kanalımız DEVAMI YOLDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.